Kulvar Haber

Kalıcı Eyeliner Kullanımı İçin İpuçları

Kalıcı Eyeliner Kullanımı İçin İpuçları
47 views
21 Nisan 2019 - 21:19

Kalıcı Eyeliner İçin İpuçları! Kalıcı Eyeliner Elde Etmek İçin Ne Yapmalısınız? Göz Altı Bölgenize Kapatıcı Uygulama! Göz Makyajı Bazı Kullanımı! Katmanlama Tekniği Kullanımı…

Kalıcı Eyeliner nasıl yapılır
Kalıcı Eyeliner nasıl yapılır

Makyajın kendini gösterebilmesi için göz tasarımımızın dikkat çekici olması önemlidir. Ancak zaman zaman eyeliner gözlerinizi aşağı doğru çeker. Bu sorundan kurtulmak ve kalıcı Eyeliner elde etmek için bazı küçük makyaj tekniklerini uygulayabilirsiniz.,

Kalıcı Eyeliner Elde Etmek İçin Ne Yapmalısınız?

İyi Bir Eyeliner Formülü Kullanın

Kaliteli bir eyeliner, gözlerinizde dağılma yapmadan duracaktır. Göz makyajınız için her zaman kaliteli bir göz kalemi ile çalışın. Fakat unutmayınız ki iyi olması için pahalı olması şart değil.

 Göz Altı Bölgenize Kapatıcı Uygulayın

Göz alt bölgesine kapatıcı uygulama
Göz alt bölgesine kapatıcı uygulama

Kapatıcınızı gözaltınıza pat pat vurma hareketleri ile uygulayın. Bu adım Eyeliner’ınızın dağılmasını önler. Ayrıca göz altı alanına ince çizgilerin sızmasının da önüne geçilir.

Kapatıcının kremsi formülü cildin tüm çizgilerini doldurur. Kapatıcı, cilt ve eyeliner arasında bir bariyer görevi görür. Böylece kullandığınız kalıcı Eyeliner özelliği kazanmış olur.

Katmanlama Tekniği Kullanın

Rujunuzu canlı ve uzun ömürlü hale getirmek için katman tekniği ile çalışırsınız. Aynı prensip eyeliner için de geçerlidir. Teknik basittir; tekrar tekrar uygulamaya dayanır. Bu basit fikir kalıcı Eyeliner özelliği kazandıracaktır.

Göz kalemi uygulayarak başlayın ve daha sonra bir kurşun kalem fırçası veya pamuklu çubuk kullanarak işlemi yenileyin. Ardından bir kez daha uygulayın. Böylece göz kaleminiz çok uzun süre dayanacak ve kayma ya da yayılma yapmayacaktır.

Yüze Pudra Uygulama

Yüze Pudra Uygulama
Yüze Pudra Uygulama

Kremsi fondöteninizi toz pudra ile ayarlayabilirsiniz. Kırışık görünümünü önlemek için göz kapağınıza biraz toz pudra sürün daha sonra göz kalemi kullanın. Bu teknik Eyeliner’ı sağlam ve kalıcı hale getirecektir.

Yağ Emici Kullanın

Bu teknik özellikle yağlı cilde sahip olanlar için çok yardımcı olacaktır. Makyaj uygulamasından bir saat sonra, gözünüzün ve yüzünüzün bölgeleri etrafında bir miktar parlama olduğunu birkaç kez fark ettiyseniz bu teknik işinize yarayacaktır. Fakat iyi bir yağ emici kullanmalısınız.

Göz Makyajı Bazı Kullanın

Göz makyajı bazı, kullanacağınız göz farını belirginleştirmeye ve yoğunlaştırmaya yardımcı olur. Göz bazını uygulayın ve kompakt toz ile ayarlama yapın. Daha sonra hepsinin üzerine eyeliner uygulayın.

Kalıcı Eyeliner Kullanmanız İçin Uygulama Basamakları

1. Göz Kremi Sürün

Göz kremi kullanımı
Göz kremi kullanımı

Öncelikle gözlerinizi hazırlayın. Göz kremlerini göz altı bölgesine sürün ve bu bölgeyi nemlendirin. Mevcut olan herhangi bir kurumayı hafifletin.

Tamamen cilt tarafından emilinceye kadar elinizle hafif dairesel hareketler uygulayın. Eğer göz kapaklarınızda pigmentler varsa kusursuz bir sonuç elde etmek için kapatıcının uygulanmasından önce bir portakal veya şeftali tonunda düzeltici kullanabilirsiniz.

2. Kapatıcı Kullanın

Sıvı krem veya krem bir kapatıcı sürün. Eğer pigmentli göz kapaklarınız varsa kapatıcıyı göz çevresine de uygulayabilirsiniz. Kapatıcı kullanmanın yararı Eyelinerin göz altınıza ince ince çizgiler halinde yayılmasını engellemesidir.

Ürünün kremsi formülü tüm cilt çizgilerini kusursuz bir temel oluşturarak doldurur.

Krem veya sıvı ürünlerin dağılmasını önlemek için daha önce uyguladığınız kapatıcıyı kompakt tozla ayarlayın. Kabarık bir pudra veya gözaltı farı fırçası alın, sonra göz kapağınızın yanına ve üzerine uygulayın.

3. Eyeliner Uygulama

Eyeliner Uygulama
Eyeliner Uygulama

Göz alanınıza uyum sağlayacak Eyeliner’ı seçin ve uygulayın. Uzun süre dayanan, suya dayanıklı formülleri kullanmanızı öneririz. Eyeliner’ı sürdükten sonra kuruması için 2-3 saniye bekleyin. Daha sonra siyah bir göz farını eyeliner üzerine sürün. Bu işlem Eyeliner’ı sabitlemenizi sağlar.

Son adım göz altındaki alanın çok hafif bir dokunuşla sabitlenmesidir. Bu son adım kalıcı Eyeliner özelliği verecektir.