Kulvar Haber

Kalpten Gerdanlık vizyon tarihi, konusu ve fragman

Kalpten Gerdanlık vizyon tarihi, konusu ve fragman
11 views
02 Mayıs 2019 - 15:26

Türkiye’de çekilmiş dram filmleri arasında oldukça farklı bir yer edinebilecek Kalpten Gerdanlık ile devam ediyoruz. Filmin Türkiye’de gerilim ve dram türü için çekildiğini görebilirsiniz. 3 Mayıs 2019 tarihinde de sinemalarda yayınlanmaya başlanacak. Filmde ilgi çekici bir senaryonun işlenmesiyle beraber gerilim dozajının hat safhaya çıkacağını söyleyebiliriz. Bilhassa sabit kalmayan ve her an merak uyandıran bir hikâye anlatımı söz konusu olacak.

Kalpten Gerdanlık konusu

Kalpten Gerdanlık filminin ismiyle hikâyesi birbiriyle oldukça doğru orantılı gibi duruyor. Filmde ünlü bir takı tasarımcısı olan Akın tüm olayların merkezinde yer alan isim. Aynı zamanda olayların birbirinden bağımsız bir noktada gelişen gidişatı bir başka perspektiften bize aktarılıyor. Akın’ın takı tasarımı konusunda çok büyük bir projeye giriştiğini söyleyebiliriz. Ancak biraz saykodelik bir fikirle gerçek insan kalbinden yapılmış bir gerdanlık tasarladığını fark ettikten sonra fikirler değişebilir.

Bir gerdanlığın gerçek insan kalbinden yapılabilmesi için elbette ki kalbe ulaşmak gerekir. Akın bunun için öncelikle kanser hastası olan ve ölen bir kalp doktorunu seçer. Ölümünün ardından mezarı açık bulunan ve kalbi sökülmüş şekilde medyaya yansıyan bu trajik olay Akın için suç dünyasına girişi sembolize ediyor. Ancak takı tasarımını bitirmeden deşifre olmaya ya da yakalanmaya hiç niyeti yok gibi duruyor.

Çünkü hemen ardından iki doktorun daha ölümü ve ardından mezarlarının aynı şekilde açılarak kalplerinin sökülmesi ciddi bir kamuoyu oluşmasına neden oluyor. Buna rağmen Akın’ın hayata bakış açısında bir değişiklik olmuyor.

Ayrıca izleyiciye Akın’ın her adımıyla beraber bir bağlantı kurma mantığı aşılanıyor. Ancak geçmişe dönük bir hesaplaşmanın da içinde olduğu ilginç bir olar örgüsünün içerisine dahil oluyoruz. Kalpten Gerdanlık filmini izlerken dramatik yönünden ziyade gerilim yönünün baskın olacağına şimdiden eminiz.

Film oyuncuları

Kalpten Gerdanlık filminin başrol oyuncularına baktığımız zaman Suavi Eren, Tayfun Sav, Soydan Soydaş, Bilge Yalçınkaya gibi isimlerle karşılaşmaktayız. Filmin Türk sineması adına önemli bir yer kaplayabileceğini düşünüyoruz. Üstelik gerilimle dram türlerinin eşsiz bir harmana dönüşebileceğini kanıtlaması bekleniyor. Bu bağlamda da yönetmen Sultan Nil Turan’ın sükse yapabilmesi mümkün hale geliyor.

Kalpten Gerdanlık fragman