Kulvar Haber

Kardeş Payı oyuncuları

Kardeş Payı oyuncuları
198 views
16 Mayıs 2019 - 13:53

Kardeş Payı oyuncuları neredeyse İşler Güçler dizisiyle birebir aynıydı. Komedi dozunun biraz daha arttığı yeni bir dizi olarak Star TV ekranlarında 2 sezon yayınlandı. Toplamda 35 bölüm yayınlanan dizinin senaryosuna baktığımızda Selçuk Aydemir, Ali İhsan Varol, Abdullah Gözbaşı, Onay Durgun, Emrah ve Murat Kaman ikilisiyle karşılaşıyoruz.

Yönetmenliğini aynı zamanda senarist olarak gördüğümüz Selçuk Aydemir üstleniyor. Komedi türünün en salt örneklerinden birisi olarak halen daha popülerliğini koruması dışında Kardeş Payı dizisi oyuncuları, son dönemin başarılı isimleri olarak sükse yapmayı sürdürüyor.

Kardeş Payı oyuncuları

Kardeş Payı oyuncu kadrosunun derinliği pek çok insanı içine çeken detay olarak betimlenebilir. Çünkü güldürü dediğimizde aklımıza kazınan karakterler yaratmayı başaran bir projeydi. Başrol olarak müthiş bir ikili olan Murat Cemcir ile Ahmet Kural‘ı görüyoruz. Ahmet Kural tarafından canlandırılan Metin Özdemir karakteri yine herkesin favorisiydi. Aynı zamanda Metin’in abisi olan Ali Özdemir karakteriyle gördüğümüz Murat Cemcir’in performansını da hiçe saymamak gerek.

İkilinin kardeşi olan Feyza rolüyle Seda Bakan, Büyük Hilmi rolüyle Şinasi Yurtsever, Emrah rolüyle Emrah Kaman, anne Hamiyet rolüyle Ayşe Kökçü, Eda rolüyle İpek Yaylacıoğlu performanslarını izledik. Yine dizinin unutulmayan karakterlerinden olan Şerif rolüyle Sadık Gürbüz, Sezai rolüyle Ayhan Taş, Deniz rolüyle Kadir Polatçı, Kartal rolüyle Cemil Şahin, Oğuzhan rolüyle Korhan Herduran, Yiğit rolüyle ise Ali İhsan Varol isimlerini tüm bölümlerde gördük.

Ara ara senaryonun uç noktalarında karşımıza çıkan karakterlerle bile kahkaha tufanına boğan Kardeş Payı dizisinin oyuncularının izlenme kalitesini arttırdığı aşikâr. Çırak Sinan karakteriyle Ahmet Arslan, Onay karakteriyle Samet Gürsel, Barış karakteriyle Barış Yıldız, Halil karakteriyle Ahmet Dursun ile keyifli sahnelerin halen daha komedi kıstası olarak izlendiği ortada.

Kardeş Payı konusu

Kardeş Payı dizisini ele aldığımızda iki tesisatçı kardeşin mucit yönlerinin işlendiği bir senaryoyla karşılaşıyoruz. Bir motor icat eden kardeşlerin Türkiye’nin ve tüm insanlığın kaderini değiştirmek gibi bir gayeleri vardır. Fakat imkânlar, bulundukları ortam, çevre gibi faktörler göz önüne alındığında pek pozitif bir noktada oldukları söylenemez. Buradan çıkan hikâye ise kara mizah ile hiciv arasında bir çizgiyle komedi izleyicisine sunuldu.