Kulvar Haber

Kate Middleton ve Meghan Markle Aileleri Yasalara Sığındı

Kate Middleton ve Meghan Markle Aileleri Yasalara Sığındı
9 views
10 Mart 2019 - 22:23

Önceleri büyük gelin Kate Middleton tek başına bütün ilgiyi üzerinde topluyordu. Daha sonra aileye Meghan Markle da katılınca işler değişti. Milyonlarca kadının gözünde “modern çağların Külkedisi” olan Middleton ile Markle’ın arasında kıyasıya bir rekabet yaşanmaya başlandı.

Üstelik sadece sarayda değil, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayran arasında da. İki genç kadının birbirleriyle çok da iyi geçinemediği ortaya çıkınca bu rekabet de iyice kızıştı. İki düşesin hayranlarının “kapışma noktası” da sosyal medya oldu.

Resmi hesapları olan Kensington Royal’ın yanı sıra Kraliyet ailesinin diğer resmi sosyal medya hesaplarında da Middleton ile Markle’ın hayranları bazen “sözlü şiddete” varan tartışmalara girişmeye başladı.

Önceleri her ikisine de yönelik bu saldırgan yorumlar özellikle de Instagram paylaşımlarının altında görülebiliyordu. Hatta bunlar hayranlar arasında daha gergin durumlara yol açıyordu.

Kate Middleton ve Meghan Markle Aileleri Yasalara Sığındı

Düşesler ve ailelerinin resmi Instagram hesabı çareyi belirli sınırları aşan yorumları bloklamakta buldu. Ancak bu da yetmedi. Hayranlar dur durak bilmedi. Sonunda İngiliz kraliyet ailesinin resmi sosyal medya hesapları çareyi yasalara sığınmakta buldu.

Bundan böyle sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda her iki düşes hakkında da “müstehcen, saldırgan ve tehdit içeren” yorumlar kullananlar polise bildirilecek ve haklarında yasal işlem yapılacak.

Buckingham Sarayı, Clarence House ve Kensington Sarayı’nın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda “paylaşımlara yapılan, tehdit ya da aşağılama içeren yorumların temizlenmesi için saatler harcandığı” belirtilerek “Bundan böyle her iki düşesle ya da ailenin diğer üyeleriyle ilgili sosyal medya paylaşımlarında nefret dili kullanan yorumcular hakkında yasal işlem yapılacağı” belirtildi.

Açıklamada bu tür yorum yazanların polise rapor edilebileceği de vurgulandı.