Kulvar Haber

Keanu Reeves Yılın İnsanı Mı Olacak?

Keanu Reeves Yılın İnsanı Mı Olacak?
137 views
25 Haziran 2019 - 22:09

Keanu Reeves hem filmleri hem de özel hayatı ile sanki bir başkaldırışı yaşar. 1964’de Lübnan’da doğan bu başarılı oyuncu ve müzisyen hayatının pek çok alanında trajediler yaşamıştır.

Lübnan doğumlu Kanadalı oyuncu; Sibirya, John Wick Serisi, efsane filmi Matrix Serisi, Replikalar, Kırılma Noktası, Hız Tuzağı, 47 Ronin, Şeytanın Avukatı gibi pek çok filmde yer aldı ve milyonlarca hayran kitlesi edindi.

Keanu Reeves Bir Hayırsever

Yeni gelen haberlere göre ise Keanu Reeves aynı zamanda bir hayırsever. 54 yaşındaki oyuncunun sayısız vakfa gizlice bağış yaptığı ortaya çıktı. Bu haberler üzerine Keanu Reeves hayranları harekete geçerek Yılın İnsanı Ödülünün Keanu Reeves’e verilmesi için dev bir kampanya başlattılar.

Başarılı aktör Time Dergisi’nin düzenlediği Yılın İnsanı oylamasında çoktan zirveye yerleşti bile.

Ünlü aktörün en başarılı filmlerinin birkaç tanesini hep beraber hatırlayalım.

Keanu Reeves: Dracula- 1992

Asırlık vampir Kont Drakula avukat Jonathan Harker’in  nişanlısı Mina Murray’i baştan çıkarmak ve yabancı ülkeye zarar vermek için İngiltere’ye gelmektedir.

Şeytanın Avukatı- 1997

Davaların zorluk seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, başarıya alışkın Kevin, bir şekilde jüriyi tesiri altına almayı ve müvekkilini temize çıkarmayı başarır. Mutlu bir evlilik süren avukatın hayatındaki her şey yolunda gibidir. Bir gün, müvekkili haksız olduğu halde kazandığı bir dava sonrasında New York’taki çok büyük bir hukuk bürosundan müthiş bir teklif alır. Teklifi yapan dünyanın en büyük hukuk bürolarından birinin lideri olan John Milton’dur.

Keanu Reeves: Matrix: Revolution-2003

Matrix ‘in bu filminde Makineler Zion’a ulaşmak için  şehir duvarlarını kazmaktadırlar. Ajan Smith ise kendi bağımsızlığını ilan ederek hem insanları hem de makineleri karşısına almıştır. Neo’nun tek düşmanı insanlığın sonunu hazırlayan makineler değildir. Ajan Smith, her iki tarafı da tehdit etmektedir. Ancak Neo, araf adındaki bir yerde hapsolmuş durumdadır. 

Replikalar –2018

Bir bilim adamı, trafik kazasında ölen aile üyelerini geri getirme konusuna kendini adar ve bu konuya takıntılı hale gelir.

John Wick

John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır