Kulvar Haber

Kıdem tazminatına yeni formül geliyor

Kıdem tazminatına yeni formül geliyor
22 views
16 Nisan 2019 - 18:33

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kıdem tazminatına ilişkin açıklama yaptı. Kıdem tazminatına yeni formül geliyor. Kıdem tazminatının çok sorunlu bir alan olduğunu söyleyen Albayrak, tüm paydaşların mutlu olacağı bir formül üretileceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kıdem tazminatının çok sorunlu bir alan olduğunu söyleyerek, kıdem tazminatında tüm paydaşların mutlu olacağı bir formülün üretileceğini söyledi. Bakan Albayrak, “Verilen mesajların doğru okunması lazım. Tüm paydaşların mutabakatıyla bir süreç işleyecek. Daha ortada bir şey yok. Kıdem tazminatı çok sorunlu bir alan. İşçi, işveren, sendika mutsuz. Öyle bir formül üreteceğiz ki tüm paydaşlar mutlu olacak. Sabırlı olalım. Tüm paydaşlarla adım atılacak” şeklinde konuştu.

“ZOR DÖNEM MİNİMUM HASARLA ATLATILDI”

Türkiye’nin teknik resesyondan çıktığını gösteren ilk çeyrek verilerine dikkat çeken Bakan Albayrak, enflasyonun yıl sonundaki yüzde 15.9’luk hedefin altında kalacağını yinelerken, Türkiye ekonomisinin son 6 aylık performansının takdir gördüğünü ve zor dönemin minimum hasarla atlatıldığını savundu.

“SEÇİM GELİŞMELERİ YATIRIMLARI ETKİLEMEYECEK”

Seçimlerle ilgili gelişmelerin yatırımları etkilemeyeceğini belirten Albayrak, “Seçimsiz dönemin avantaj olduğunu dile getiren çok oldu. İstanbul seçimleri tekrarlansa bile yatırım konusunda bir fark yaratmaz” şeklinde konuştu.

BAKAN ALBAYRAK ABD BAŞKANI TRUMP İLE GÖRÜŞTÜ

Albayrak, “IMF toplantılarında kota reformunu ele aldık. ABD’li yetkililerle çeliğe ek vergi ve Halk Bankası konusunu ele aldık. Ekonomide en zor dönemi minimum zararla atlattık” dedi.