Kulvar Haber

Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları

Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları
37 views
25 Haziran 2019 - 18:34

Kısa yoldan zengin olmanın yolları yapılacak işe, kişinin vizyonuna ve bu yolları uygulama performansına göre, kolay ya da zor olabilmektedir. İnsanların hayatlarını daha iyi şartlarda sürdürebilmesi için gerekli olan paraya sahip olmak için, zengin olmanın yolları üzerinde araştırmalar yaptıkları bilinen bir gerçektir.

Başta dünyanın ileri gelen zenginlerinin hikâyelerinden de esinlenerek, zengin olmanın yolları hakkında sizler için sıra dışı bir liste hazırladık. Umarız ki bu listenin de katkısıyla, kısa sürede hayatınızı daha iyi şartlarda geçirmenizi sağlayacak büyük kazançlar elde edersiniz.

Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları

Elde ettiğiniz karları yatırıma harcayın

Günümüzde az ya da çok para, bir şekilde kazanılmaktadır. Ancak daha fazlasını kazanmak için elde ettiğiniz gelirlerden ihtiyacınız sonrasında kalan kısmı, yine aynı ya da farklı yatırım araçlarında değerlendirmek gelirlerinizin önemli ölçüde artmasına ve hatta sizin için zenginliğe açılan kapı olma özelliği taşımaktadır.

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan ve 62 milyar dolar kişisel serveti olduğu tahmin edilen Warren Buffert, kazancın ihtiyaçtan sonraki kısmının yine yatırıma harcanması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Buffert hisse senedine yaptığı küçük yatırımlarla gelir elde ettikten sonra, buradan gelen paranın bir kısmını farklı sektörlerde yatırım yaparak kısa sürede zengin olmayı başardı.

Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları: Farklı Olun

Kısa yoldan zengin olmanın yolları arasındaki belki gözden kaçan ama en önemli olan detay, farklı olmaktır. Şayet büyük bir sermayeniz ve yatırım yönetme konusunda fazla bir yeteneğiniz yoksa zengin olma şansınız, diğer insanlardan fazla olmayacaktır.

Ancak bu şansı, yapacağınız işte farklılık göstererek artırabilir ve hatta zengin olabilirsiniz. Herkesin yaptığı işi büyük sermayelerle yapmak ve binlerce rakibinizin olması yerine, sıra dışı bir fikirle ortaya çıkmanız çalışma yaptığınız sektörde ilk ve tek olmanızı sağlayacaktır.

Geç Kalmayın

Zengin olmanın yolu acele etmekten geçmese ve hatta aceleci olmak bazen yatırımlarınız için zararlı olsa da, iyi bir yatırım fikriniz varsa hayata geçirmekte geç kalmanız, sizin için bir kayıp olabilir. Bu nedenle fazla geç kalmadan aynı zamanda doğru zamanı kollamak, kısa yoldan zengin olmanın yolları arasında önemli bir faktördür.

Borçlarınızı Sınırlı Tutun

Özellikle faiz işleyen borçlar, zengin olma yolunda önünüzdeki en büyük engellerden birisidir. Bu nedenle, bu tip borçlardan önemli bir zaruret olmadıkça uzak durun. Borçlanmanız halindeyse şayet borcunuzu erken ödemek menfaatine bir durum ve imkânınız varsa, borcunuzu erken ödeyerek aleyhinizdeki bu durumu lehinize çevirin.

İnat Edin Ama! Vazgeçeceğiniz Noktayı da Bilin

Zengin olmak genellikle uzun bir süreç gerektirse de, yaptığınız yatırımdan eminseniz biraz risk alarak inatçı olmanızda da fayda vardır. Ancak sürekli kayıplarda ya da beklentinizin altındaki getirilerin sıklıkla devam etmesi halinde, vazgeçmeniz gerektiği nokta hakkında önceden öngörü sahibi olun.

Yapacağınız risk değerlendirmesinde alacağınız riski aşmanız durumunda büyük bir getiri elde edecekseniz, bu risk sizin için önemli bir fırsat olabilir. Böyle bir durumda, riski gerekli önlemleri alıp iyi bir risk yönetimi planlaması yaparak sonuna kadar değerlendirin.

Plan Yapmak Önemlidir

Hızlı zengin olmanın yolları el kitabınızda, planın en önemli faktörler arasında yer aldığını unutmayın. Gerek yatırım planlaması ve gerekse kriz dönemlerinde takınacağınız tavrı, daha önceden kâğıda kaleme dökmek o anki olumsuz ruh haliyle yanlış yapmanızı önemli ölçüde azaltacaktır.

Kısa Yoldan Zengin Olmanın Yolları: Saygın ve Zengin İnsanlarla Tanışın

Elbette ki bunların yanında, parlak fikirlerine güvenebileceğiniz arkadaşlar edinmeyi de unutmayın. Özetle her kesimden işinize yarayacak insanların olması, amacınıza daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır. Saygın ve zengin kimseler yatırımlarınızda önünüzü açacakken, parlak ve orijinal fikirler üretebilen kimselerin de ufkunuzu açacağını unutmayın.

İşinize Sadık Olun

Zengin olma yolunda yapacağınız iş ne kadar basit olursa olsun, ‘bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur’ deyimini aklınızdan çıkarmayın. Çalışmalarınızda, ne verirseniz karşılığını alacağınızı unutmadan atacağınız adımlar, zengin olmanın yolu için en önemli vazgeçilmez ilkeleriniz arasında yer almalıdır.