Kulvar Haber

Kız Kardeşler Filmi Konusu ve Fragmanı

Kız Kardeşler Filmi Konusu ve Fragmanı
25 views
13 Eylül 2019 - 18:24

Kız Kardeşler filmi yerli filmler arasında olmasına karşın ortak bir projeyle hayata geçirildiğini söylemek gerekiyor. Türkiye dışında Hollanda, Yunanistan ve Almanya film için bir araya gelen taraflar olmuş. Filmin yönetmenliğini Emin Alper üstlenirken senaryo kısmında da yine kendisine rastlamaktayız. Doğrudan dram türünü kapsayan filmin izleyenlere kendi hayatlarından birer parça sunacağından eminiz. Burada en önemli unsur ise hikâyenin işlenme biçimi.

Kız Kardeşler Filmi Konusu

Bir drama yol açabilecek kadar kötü bir hikâyenin anlatıldığı filmde Türkiye’nin benzer gerçeklerle daha önce yüzleştiğini söylemeden geçemeyeceğiz. Ufak bir köyde yaşayan Nurhan, Reyhan ve Havva isimli üç kız kardeşin daha çok küçükken başlarına kötü bir olay gelir. Ailesini kaybedip öksüz kalmalarının ardından köylüler buna bir çözüm arayışı içerisine girerler. Üç kız kardeşi de sahiplenebilecek birisi olamadığından dolayı üçünü de farklı evlere verirler. Fakat bir çocuk gibi değil sanki birer besleme ya da birer hizmetçi sıfatıyla böyle bir hayata mecbur kalırlar.

Hayat Havva, Nurhan ve Reyhan için pek adil olmadığı için yıllar boyunca bu çileyi çekmek zorunda kalırlar. Fakat bir gün köydeki baba ocağına geri dönerek kardeşlerin bir araya gelmesi için tüm gerekenler olmuştur. Üç kız kardeşin birden mutsuz hayatlarını bir kenara atarak bir araya gelmek için yola koyulmalarıyla hikâye başlar. Belki bu noktadan sonrası mutluluk verici bir olay örgüsüne dönüşebilirdi. Ancak hayatın acımasızlığından ötürü yüzleşmeleri gereken çok daha büyük sorunlarla karşılaşmak zorunda kalırlar. Doğal olarak Kız Kardeşler filminde tam anlamıyla bir drama hazırlık olmak gerekiyor.

Oyuncu kadrosuna baktığımız zaman Kız Kardeşler filminin birçok kişiyi derinden etkileyeceğini düşünüyoruz. Ruhunu gayet canlı tutmasının sebeplerinden birisi bu gibi görünüyor. Kadroda Cemre Ebuzziya, Helin Kandemir ve Ece Yüksel ile müthiş performanslar izleyebileceğiz. Sinema severleri etkileyebilecek diğer önemli isimler ise Müfit Kayacan ve Kayhan Açıkgöz’den başkası değil. Kız Kardeşler filminin Türkiye’de vizyona gireceği tarih 13 Eylül 2019. Yalnızca dram türündeki filmleri sevenler ve hayatın bir kısmına dokunabilecek hikâyelerden hoşlananlar için kaçırılmaması gereken yeni filmler arasında yer alıyor.

Kız Kardeşler Filmi Fragman İzle

Aşağıdaki videoda, filmin fragmanını bulabilirsiniz.