Kulvar Haber

Koç burcu ve özellikleri

Koç burcu ve özellikleri
167 views
17 Mayıs 2019 - 17:02

21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında doğanlar Koç burcudur.
Peki, koç burçları nasıl insanlardır? Koç burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

Koç burcunun aşk uyumu ve genel karakter özellikleri

Genel anlamda kendini bilen tavırlarıyla oldukça popüler insanlar olabilirler, sözlerini dinletmeyi, söz geçirmeyi ve diktatörlük yapmayı çok severler. Narsist oldukları genel kabul edilebilir bir özellikleridir öte yandan bu kendini beğenmişliği çevrelerinde birçok insanda hayranlık uyandırabilir.
Patavatsız değillerdir, nerede ne söyleneceğini bilirler, hayatlarında sürekli matematik ve taktik vardır, mantıksız adım atmazlar. Ancak karşılarındakini ezmeyi çok arzularlar, adeta bundan beslenebilirler bu nedenle çoğu zaman kalp kırıcı ve dalkavukça konuşabilirler. Ağızlarına geleni karşılarındakinin ne hissettiğini düşünmeden söylerler, dobradırlar.
Kadınlar çekici, erkekleri karizmatiktir. Çoğu zaman kurallara bağlıdırlar ama kendi kurallarına. İnatçıdırlar, sözlerinden dönmezler. Fikir almak konusunda çekimser kalırlar. Fikir verirler. Çevreleri onlara hayranlık duyar ve popüler olur ancak düşmanı da çok olur. Çünkü açık sözlülükleri başlarına iş açabilir.
Aşkta flörtözdürler, baskın partner olmak isterler. Kıskançtırlar, sevgileri daha çok aşktır. Yoğun duygular taşırlar. Sevildiğini karşı tarafa çok hissettiremezler, çünkü içten yaşarlar. Namus ve şeref kavramları çok gelişmiştir. Aşkta gelenekselcidirler. Aldatmaya yatkın olabilirler. Ancak gerçek sevgi ve evlilik gibi bir durum içerisindelerse çok bağı, sahiplenen ve korumacı taraf olurlar.
Aynı saygı ve sevgiyi karşıdan beklerler. İstemediklerinde ise terketmeyi bırakıp gitmeyi iyi bilirler.

En iyi anlaştığı burçlar: Aslan, Yay, Terazi
En çok anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Kova, Balık

Koç burçlarının olumlu özellikleri nelerdir?

Koç burcunun Olumlu Özellikleri: Öncü tiplerdir ve maceracı ruh taşırlar. Hedeflerine kesintisiz ilerler, bir başkasını da hedefine yönlendirme konusunda çok başarılıdırlar. Çok iyi destek verirler. Kendilerine oldukça güvenirler. Hazır cevap ve pratik çözümlü insanlardır. Canlıdırlar, sessiz sakin beklemezler, sürekli atakta ve girişkendirler. Yüksek enerjileri vardır ve engelleri çok rahat aşarlar. Kolay kolay mutsuz hissetmezler. Savaşçıdırlar.

Koç burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?

Koç burcunun Olumsuz Özellikleri: Kendilerini çok beğenmiş gibi görünebilirler. Hareket etmek için çoğunlukla doğru zamanı beklerler, bu da onları tembel yapabilir. Sabit fikirlidirler, görüşlerini değiştirmezler. Dillerinin kemiği yoktur. Ağızlarına geleni söyleyerek kalp kırarlar. Egoisttirler. İnatçıdırlar, uyumsuzlardır kendileri ne isterse o olsun isterler. Sıkıcıdırlar.

Koç burcu astrolojik göstergeleri…

Koç takımyıldızı nedir? Koç burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde Koç burcu temsili…

Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa’dır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır.

Koç burcunun yönetici gezegeni, Mars’tır. Mars savaş ve macerayı temsil eden gezegendir.
Koç burcunun elementi ateştir. Ateş elementi heyecanı tetikler.
Koç burcunun niteliği öncü niteliktedir. Öncü burçlar liderdir, en önde yer alır.
Koç burcunun uğurlu sayısı 1 ve 9’dur. Bu rakamlar hayatlarında önemli değişiklikler getirebilir.
Koç burcunun uğurlu günü Salı günüdür. Bu günlerde başarılı işler yapabilirler.
Koç burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Kırmızıdır.
Koç burcu tarot kartı simgesi İmparator’dur . Lider eril enerjiyi ve otoriteyi simgeler.
Koç burcunu simgeleyen hayvan Koç’tur. Hızlılığı ve kararlılığı temsil eder.
Koç burcuna ait bitkiler ıtır, hanımeli ve pars zambağıdır. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifa bulur.
Koç burcunun kıymetli taşı Yakut’dur.
Koç burcunun kıymetli madeni Demir’dir.
Bedende temsil ettiği bölge Baş ve Yüzdür.