Kulvar Haber

Kolay ve Etkili Saç Uzatma Yöntemleri

Kolay ve Etkili Saç Uzatma Yöntemleri
21 views
15 Mayıs 2019 - 17:09

Kadınlar için kolay ve etkili saç uzatma yöntemleri… Özellikle kadınların güzelliklerinin bir tamamlayıcısı olan saçlar, farklı model ve renklerle bu sezon oldukça dikkat çekici. Uzun saç seven kadınlar için saçların bakımı oldukça önemlidir.

Kolay ve etkili saç uzatma yöntemleri

Saçlarınızı kolay ve kısa sürede uzatmak için pek çok farklı doğal maske yöntemini kullanabilirsiniz. Düzenli bir şekilde maske kullanımı sonucunda çok daha sağlıklı ve uzun saçlara sahip olacaksınızdır. Kolay ve etkili saç uzatma yöntemleri için doğal yumurta maskesini kullanabilirsiniz.

Yumurta ve Zeytinyağı Saç Kürü

Saç kürleri genelde saçınızın yapısına ve yağ oranına göre kullanılmalıdır. Özellikle yağlı tipte saçlara sahipseniz bu kür saçlarınızın yağ oranını azaltırken aynı zamanda çok daha parlak ve canlı gözükmesini sağlayacaktır. Yumurta ve zeytinyağı kürünü düzenli olarak her banyo öncesinde kullandığınızda bir ay gibi kısa bir süre içerisinde saçlarınızın çok daha hızlı uzadığını göreceksinizdir. Kolay ve etkili saç uzatma yöntemleri için yumurta kürü ve gerekli olan malzemeler,

 • 1 adet yumurtanın beyazı
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
 • Çörekotu

Kürü hazırlamak için derin bir kap içerisine yumurtanın beyazını ve balı koyun. Bu iki malzemeyi homojen bir şekilde karıştırarak birbiri içerisine girmesini sağlayın. Daha sonra zeytin yağını da katarak karıştırmaya devam edin. En son birkaç tane çörek otunu karışımın içerisine katın. İsteğe göre çörek otunu döverek toz halinde de küre ekleyebilirsiniz. Kürünüz bu şekilde hazır olacaktır.

Banyodan önce bu kürü saçlarınızın her yerine ve özellikle saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Kürün saçınızda durma süresi yoktur, ne kadar uzun süreli saçınızda durursa saç deriniz kürü o kadar yoğun bir şekilde emecektir.

Kolay ve etkili saç uzatma yöntemleri için bu kürü haftada bir ya da iki kez rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey kür içerisinde zeytin yağı olduğu için ilk olarak saçınızı durularken sıcak su yerine ılık su tercih etmek olacaktır. Bu şekilde saçlarınız çok daha kolay arınacaktır.

Doğal Yağ Kullanarak Kür Hazırlamak

Kuru ve cansız saçlar için en büyük takviye E vitamini ve doğal yağlar olacaktır. Bunun için doğal yağlardan oluşan bir kür hazırlayarak saçınıza haftalık bakımını uygulayabilirsiniz. Doğal yağlardan oluşan kür için gerekli olan malzemeler,

 • E vitamini ( 2 ampul )
 • Çam terebentin
 • Sarımsak yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Susam yağı
 • Zeytin yağı
 • Badem yağı

Doğal yağlardan oluşan kürü hazırlamak için bir şişe ya da sprey kutusu kullanabilirsiniz. Sprey ile bu kürü saçlarınıza çok daha olay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Doğal Yağ Kullanımı

Sprey kutu içerisine tüm yağlardan bir çorba kaşığı olacak şekilde katmalısınız. Daha sonra 2 ampul E vitaminini de karışıma ekledikten sonra şişeyi güzelce çalkalayın. Saçınız için bu karışımı uygulamadan önce de mutlaka çalkalamalısınız. Yağlar homojen bir şekilde birbiri içerisinde karışmalıdır.Karışımı her hafta bir kez saçlarınıza uygulayarak yarım saat, hatta bir saat boyunca bekletebilirsiniz.

Kolay ve etkili saç uzatma yöntemleri için bu karışım düzenli kullanım da sonuç vermektedir. Yaklaşık olarak 3 ay sonra saçlarınız çok daha bakımlı ve uzun bir hal alacaktır. Özellikle saçın besin kaynağı olan yağları dışarıdan takviye ettiğiniz için bu karışımı düzenli bir şekilde kullanarak saçı alıştırmanız çok önemlidir.

Saçınız kendine geldiğinde yağ kullanımını birden kesmemelisiniz. Bu kez saçlarınız bu doğal yağlara alıştığı için normalden çok daha kısa sürede yağlanmaya başlayacaktır. Bu yüzden kürün kullanımını 2 haftada bire düşürerek kullanmaya devam etmelisiniz.