Kulvar Haber

Koronavirüs salgınını Bill Gates mi başlattı?

Koronavirüs salgınını Bill Gates mi başlattı?
26 views
20 Nisan 2020 - 14:13

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı Stone, Bill Gates’i koronavirüsünü yaymakla suçladı.

Koronavirüs 2019 yılında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktığından bu yana birçok iddia ortaya atıldı. Virüsün insan eliyle yapıldığı iddiası ise en çok ilgi çekenler arasında yer aldı. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı Roger Stone, bu görüşün doğru olduğunu söyleyerek Bill Gates’i işaret etti.


Stone katıldığı programda, Microsoft’un kurucusu ünlü yazılımcı Bill Gates’in insanlara mikroçip yerleştirmek için bu virüsü yaymaya çalışmış olabileceğini söyledi.


Daha önceleri aşı karşıtı insanların iddia ettiği bu insan eliyle Koronavirüs’ün yayılmış olabileceği iddiası Stone’un açıklamalarıyla daha çok teknolojik bir boyut aldı.

Bill Gates Koronavirüs salgınını önceden biliyordu

Aşı karşıtı insanlar Bill Gates’in paylaştığı Instagram postuna yaklaşık 270 bin yorum yaptı. Yorumlarda takipçilerin Bill Gates’i koronavirüsünü yaymakla suçladığı görüldü. Konu ile ilgili herhangi bir açıklamaya yapmayan yazılım devi şirketin sahibi Gates, okları kendine çevirmeye devam etti.


Microsoft’un kurucusu Gates, geçtiğimiz günlerde Koronavirüs’ün biteceği tarihi de verdi.


Bill Gates, Amerikan PBS kanalına bazı açıklamalarda bulunarak tarihi verdi. En kötü ihtimal şöyle olacak, diye konuşan Gates’in konuşmasından başlıklar şöyleydi. “Kâbus 2021’e kadar sürecek! Koronavirüs aşısının kullanıma sunulması asgari bir yıl sürecek. Aşı olmadan hiçbir şey normale dönmeyecek. Fazla sayıda insanın katılacağı etkinlikler artık yapılmayacak. Hayatın normale dönmesi 2021 sonbaharını bulacak.”


Aynı zamanda 67 yaşındaki Gates her 20 yılda bir koronavirüs benzeri bir salgın ile karşılaşabileceğimizi de aktardı.


Öte yandan Gates, 2015 yılında yaptığı çarpıcı öngörüleriyle gündeme gelmişti. Gates açıklamalarında, “Önümüzdeki 10 yıl herhangi bir şey 10 milyondan fazla kişiyi öldürecekse bu savaştan çok yüksek bulaşıcılı bir virüs olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Virüsü Bill Gates mi yaydı? Koronavirüs insanlara mikroçip yerleştirilmesi için mi yayıldı? Trump’ın eski danışmanından coronavirüs ile ilgili dünyayı sarsan son dakika iddiası! Virüsü Bill Gates mi istedi?

Virüse karşı aşı geliştirmeyle ilgili çalışmalara destek verdiğini açıklayan Trump’ın eski danışmanı Stone iddialarına şöyle devam etti, “Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık. O ve diğer küreselciler, bunu aşıları zorunlu hale getirmek ve insanlara mikroçip takmak için kullanıyor” dedi.


Stone, Trump’un azil soruşturmasında kongreye yalan söylemek suçlamasıyla 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.