Kulvar Haber

Koronavirüsü 101 Yaşında Yenen Kadın Dünyaya Umut Oldu

Koronavirüsü 101 Yaşında Yenen Kadın Dünyaya Umut Oldu
21 views
29 Mart 2020 - 14:30

Covid-19 salgını nedeniyle dünya genelinde korku hâkim olurken, 101 yaşındaki İtalyan kadının covid-19 ile verdiği savaşı kazanması dünyaya umut oldu.


Bilindiği gibi daha çok yaşlı kişilerde ölüme neden olan yeni tip koronavirüs covid-19, bağışıklık sistemi zayıf olanlarda da ağır semptomlara yol açıyor. Genç vakalarda da ölüme sebep olsa da daha çok yaşlıları etkileyen virüs için verilen mücadele de kazanan, 101 yaşındaki İtalyan kadın hasta Signor P oldu.


Herkese Umut Oldu


Kendine pozitif tanı konduktan sonra bir hastanede tedavi altına alınan Signor P, virüse karşı verdiği mücadeleyi kazanarak herkese umut oldu.

Bilindiği gibi başta İtalya olmak üzere birçok Avrupa ülkesi, ağırlaşan vaka sayısı nedeniyle sağlık kuruluşlarının yetersiz kalması sebebiyle adeta yaşlı hastaları gözden çıkarmıştı. Bunun bir diğer sebebi ise, yaşlı hastaların önemli bir kısmında görülen vakaların kesin ölümle sonuçlanmış olmasıydı. Ancak 101 yaşındaki hasta kadının bu mücadeleyi kazanması, yaşlılarında imkanlar dahilinde kapsamlı bir tedaviye alınması gerektiğini ortaya koydu.


1 Hafta Boyunca Tedavi Gördü


Testleri pozitif çıktıktan sonra 1 hafta boyunca tedavi gören yaşlı kadın, yeni yapılan birkaç testin negatif çıkması nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.


Rimini Belediye Başkanı “Bize Umut Verdi”


Yaşlı kadının tedavi gördüğü Rimini kentindeki hastaneden taburcu olması üzerine bir açıklama yapan Rimini Belediye Başkanı konuyla ilgili bir açıklama yaparak; “Covid-19 salgını, insanlığın geleceğini tehdit ediyor. Bunu en iyi anlayacaklardan biri biz İtalyanlarız. Çünkü dünyada en fazla ölü sayısına ulaşan ülke konumuna geldik. Maalesef ki hastanelerimizin kapasitesi doldu. 100 yaşını geçmiş bir hastamızın bu virüse karşı verdiği savaşı kazanması, bu zor mücadelede bize umut oldu. Zannediyorum ki, tüm dünya için de bir umut olacaktır. İtalya halkı için bu tedavi süreci, daha fazla umut verici oldu. Daha çok yaşlıları etkileyen bir virüs olduğu için çok üzülüyorduk. Ama Signor P’nin bu savaşı kazanması, bizi fazlasıyla umutlandırdı” dedi.


Hastane müdürü ise yaptığı açıklamasında, “101 yaşındayken bile bir insanın geleceğinin açık olduğunu gösterdi” dedi.