Kulvar Haber

Koronayı yenen doktor Selçuk Köse annesinin yanında

Koronayı yenen doktor Selçuk Köse annesinin yanında
13 views
10 Mayıs 2020 - 22:53

Koronavirüs salgınına yakalanan ve gördüğü tedavininin ardından ölümcül virüsü yenen doktor Selçuk Köse, anneler gününde annesinin yanında fotoğraf çektirerek “Anneler gününü bir kere daha beraber geçirdiğimiz için şükürler olsun” paylaşımında bulundu.

Bakırköy Doktor Sadi Konuk Devlet Hastanesi’nde 33 yıldır Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak çalışan 55 yaşındaki Selçuk Köse, mart ayının başında çalıştığı hastanede koronavirüse yakalanmıştı. Köse’de önce yüksek ateş ile kendini gösteren hastalık, solunum yetmezliğine kadar varınca , yoğun bakıma alınmıştı.

Yoğun bakımda kaldığı 23 gün süresince bir kez 6 dakika kalbi duran doktor Köse, Çin’den getirilen Pavipiravir adlı ilacın yanı sıra, doktor arkadaşlarının büyük çabaları ile yeniden hayata döndürülmüştü. Koronavirüs nedeniyle hasar gören organlarına, kök hücre tedavisi uygulanan doktor Köse, toplamda 35 gün süren tedavinin ardından sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.

Duygu dolu anneler günü mesajı

İyileşme sürecini tamamlamak için, halen istirahatte olan ve yeniden mesleğine dönmeyi bekleyen Selçuk Köse, Anneler Günü’nde sosyal medya hesabından anlamlı bir mesaj yayınladı. Yoğun bakımdaki tedavisinin ardından uyandırıldıktan sonra, beraber yaşadığı ve ilk “annem nasıl?” şeklinde sorduğu, 85 yaşındaki annesi Vahide Köse ile beraber fotoğraf çektirerek, şöyle yazdı:

“Anneler gününü bir kez daha beraber geçirdiğimiz için şükürler olsun. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun. Yavrusundan uzakta nöbette olan tüm doktor, hemşire, memur, personell ve güvenlikçi arkadaşların da anneler gününü özellikle kutlarım.”