Kulvar Haber

Kova burcu ve özellikleri

Kova burcu ve özellikleri
55 views
18 Mayıs 2019 - 12:47

Kova burcu özellikleri, kova burcu aşk hayatı ve iş hayatı… 21 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında doğan kişiler kova burcuna sahiptir.

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcunun en belirgin özelliği  sınırsız bir hayal gücüne sahip olmalarıdır. Kovalar için hayalperest en tanımlayıcı kelimedir.  Bu yönlerinin yanı sıra aynı zamanda oldukça sezgileri kuvvetli bir burçtur. Durum ile ilgili karar vermeleri gerektiğinde sezgilerine danışarak hareket ederler. Verdikleri karardan asla pişman olmazlar.

Kova burcu özellikleri arasında bir diğer en belirgin özellik ise inatçı oluşlarıdır. Kovalar ile herhangi bir konuda tartışmaya girdiğinizde kesinlikle kendilerini haklı görürler ve bu inatlarından kolay kolay vazgeçmezler. Onlar için bildiklerini sandıkları şey her zaman doğru olandır.

Kova burcu özellikleri

Kova burcu insanlarla kolaylıkla ilişki kurabilir ve çevresi tarafından da sevilen bir karakterdir. Onun bu özelliği sosyal bir kişilik olmasını sağlar ve çevresi de oldukça geniştir. Genelde modern bir görünüşe sahiptirler fakat bu görünüşün altında tamamen geleneksel kişilikler yatar.

Özellikle kova burçları eşitlikten yanadır ve hiçbir şekilde din, dil, ırk ayrımı yaparak insanları değerlendirmezler. Bu özellikleri sayesinde de çevreleri tarafından sevilen kişiliklerdir. Kova burcu  aynı zamanda özgürlüğüne çok düşkün bir burçtur. Her zaman kişisel alanlarını koruyarak insanlara yaklaşmayı tercih ederler.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burcu özgürlüğüne düşkün bir burç olduğu için bunu özel hayatına da yansıtır. Genelde bağlı kalmak kovalara göre değildir. Bu yüzden de kolaylıkla aile kuramazlar. Aile kurmak onlar için oldukça zordur. Kişisel alanlarına bir insanı kolay kolay alamazlar.

Kova Burcu Aşk Hayatı
Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burcu kadını özellikle aşk konusunda oldukça özgürlükçü tavırlar sergiler. Sezgileri kuvvetli olan kova burcu bu özelliğini aşk hayatına da taşımıştır. Karşısındaki insandan elektrik alamadıysa kesinlikle o kişiyle birlikte olmaz. Kovalar için aşk tamamen duyguların ön plana çıktığı bir olaydır. Mutlaka karşılarındaki insanı hissetmeleri gerekmektedir. Ancak bu şekilde özgürlüklerini kısıtlayarak özel alanlarına birilerini sokabilirler.

Kova Burcu İş Hayatı

Kova burcu özgürlükçü bir karakter olduğu için genelde gezmeyi ve görmeyi çok sever. Bu yüzden seyahat halinde olabilecekleri işleri daha çok tercih ederler. Aynı zamanda sezgisel bir burç olduğu için sanata karşı da her zaman duyarlı olmuşlardır. İş hayatlarını sanat üzerine tercihler ile de birleştirebilirler.

Kovalar istikrarlı bir şekilde ilerledikleri sürece iş hayatlarında başarıyı elde edebilirler. Bunun dışında bir yerde sabit kalma ve yükselme gibi dertleri yoktur. Bu yüzden de ekstra bir çaba sarf etmeler. Onlar için iş hayatı kesinlikle eğlenceli değildir. Onların dikkatini çeken çok daha farklı olgular vardır. Kova burcu iş hayatı konusunda tembel değildir fakat önüne sürekli engeller çıkarttığı için başarıyı geç elde eder.

Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

Kova burcu genelde uzun boylu kişilerdir. Onların en dikkat çeken fiziksel özellikleri uzun boylarıdır. Kova burcu fiziksel özellikleri arasında dikkat çeken bir diğer özellik ise sarı saçları ve koyu renkteki gözleridir. Genel olarak beyaz bir tene sahiptirler. Kova burcunun metabolizması çok zayıftır ve bu yüzden hemen hasta olurlar.

Özellikle tükettikleri besinlere çok dikkat etmeleri gerekmektedir. İlaç kullanımı da kova burçlarında yan etkilere sebebiyet vermektedir. Bu yüzden sürekli olarak sağlık problemleri yaşarlar.  Ayrıca spor yapmayı seven bir yapıları vardır. Fakat iskelet yapıları oldukça nazik olduğu için ağır sporlardan uzak durmalılardır. Spor yaparken çok dikkatli davranmalılardır. Enerjisi yüksek olan bir burç olduğu için kovaların bu enerjiyi bir şekilde boşaltmaları gerekmektedir. Bunun için de en iyi tercih spor olacaktır.