Kulvar Haber

Kulyas: Lanetin Bedeli konusu, oyuncu kadrosu ve fragmanı

Kulyas: Lanetin Bedeli konusu, oyuncu kadrosu ve fragmanı
91 views
10 Mayıs 2019 - 17:02

Kulyas: Lanetin Bedeli ile korkuyu her an hissedebileceğiniz bir film izleyebileceksiniz. Filmin Türkiye yapımı olduğu için rutin korku filmleriyle benzer bir temaya sahip olduğunu düşünmek mümkün. Nitekim Kulyas cin kabilesini içeren bir senaryoyla beraber 10 Mayıs 2019 tarihinde sinemalarda olacak. Ancak hikâyesinin akıcı ve sürükleyici bir yapıyla sunulması ve senaryonun bu açıdan farklı olduğu kanaati yaygınlaşıyor. Korku filmleri arasında bu yılın ilgi çeken yapımları arasında şimdiden yerini aldı.

Kulyas: Lanetin Bedeli konusu

Filmde tüm olayların yaşandığı köyün ismi Deli Gelin olarak geçiyor. Deli Gelin köyü az insanın yaşadığı ve pek tercih edilmeyen bir yerleşim yerine dönüşmüş durumda. İsimleri Görkem, Anıl, Defne ve Beyza olan dört genç ise fotoğraf yarışması için ilgi çekici bir perspektif aramaktadır. İçlerinden birisinin çok uzun bir geçmişe dayalı olsa da Deli Gelin köyüyle bir bağlantısı bulunmaktadır. Rotayı köye çevirirler ve yakınlarda ilanını gördükleri oteli aramaya koyulurlar.

Ancak oteli bulamayınca mecburen köyün hocası olan Kanber hocanın teklifini değerlendirmek zorunda kalırlar. Köyün misafirhanesine geçip istirahat ederek fotoğraf için beyin fırtınası yapmaya başlarlar. Tüm bunlar normal akışında ilerlerken köye yıllar önce musallat olmuş Kulyas cin kabilesi hakkında da farklı bilgiler dolanmaktadır. Potifar isimli bir büyücünün insanoğlundan uzak tutmayı başardığı bir cin kabilesinden söz etmektedir. Ancak insanlar olarak tarih boyunca kibre, kötülüğe ve çeşitli faktörlere yenik düştüğümüz unutulmamalıdır.

Filmde Kulyas kabilesinin lideri olan Mureh isimli cin büyüyü bozar. İnsanoğlunun bu kibrinin cezası olarak her yıl bir kurban seçerek onu aralarına almaya başlar. Seçtikleri kurban hayatına insan olarak devam etse bile tüm kontrolü ele geçirmeleri ve bu durumda insanoğlunun tüm hissiyatlarına sahip olmaları kaçınılmaz bir hal alır. Artık Görkem, Anıl, Beyza ve Defne için tehlike çanları çalmaya başlamıştır. Bunun farkına vardıklarında ise kaçmak için her yolu deneyeceklerdir.

Oyuncu kadrosu

Kulyas: Lanetin Bedeli filminin oyuncuları arasında başroller Halil Kumova, Necdet Onur Serimer, Emre Kılın, Nurdan Paksoy, Kübra Kılınçkaya, Erdem Yılmaz, Gizem Tan, Can Yavuz isimlerine gitmiş. Filmin senaryosunda gördüğümüz isimler Esma Şevik ile Mustafa Miraç Kaya oluyor. Kulyas Lanetin Bedeli filminin yönetmenliği ise Yunus Şevik tarafından yapılmış.

Kulyas: Lanetin Bedeli fragmanı