Kulvar Haber

Long Shot romantik komedi filmi konusu ve fragmanı

Long Shot romantik komedi filmi konusu ve fragmanı
16 views
02 Mayıs 2019 - 16:09

Öncelikle Flarsky olarak duyurulan ve sonrasında ismi Long Shot olarak değiştirilen Amerika yapımı filmi inceleyeceğiz. Filmin Türkiye’de de Long Shot ismiyle 3 Mayıs 2019 tarihinde vizyona gireceğini görüyoruz. Romantik komedi türünü yansıtan filmin doğrudan komedi klasmanında da yer aldığına rastlayabiliyoruz. Şimdiden merak konusu olan uzun vadeli senaryosuyla da gözden kaçmayan yeni filmler arasında yerini sabitleştiriyor.

Long Shot konusu

Long Shot filminde küllerinden doğan bir eski aşkın öyküsüne dokunacağız. Filmin eski ismi olan Flarsky ise ana karakterlerden birisi olan gazeteci Fred Flarsky‘ın soyadını temsil ediyor. İşsiz kalan bir gazeteci olmasına rağmen harika bir metin yazarı olmasından ötürü bir döneme damga vurmayı başarmıştır. Fred için tüm rüzgar tersten esmeye başlamasına rağmen yeteneğinin baki olduğu aşikâr.

Ayrıca kişisel ve sosyal yaşamında da ilginç olan bazı ayrıntılar var. Mesela yıllar önceki aşkı olan Charlotte Field için halen daha umut dolu bir kalp taşımaktadır. Ona sadık kalmaya devam etmesi ve halen daha ona deliler gibi aşık olması ise karşı taraf için pek geçerli bir durum değil. İşsiz bir gazeteci olan Fred’e istinaden Charlotte’ın işleri son derece iyi gitmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin dış işleri bakanı olması dışında Amerika başkanlığı için çalışmalara dahi başlamıştır.

İşte tam bu esnada daha önceden çocuğuna baktığı sırada aşık olduğu Fred ile yolları kesişir. Bir noktada küllerinden doğmaya başlayan bir aşk hikâyesi ile Charlotte için tanıtım metinlerini Fred yazmaya başlar. Fred hem ilk aşkına kavuşur hem de güzel bir iş ile hayatını düzene koymak için fırsat yakalar. Long Shot filmiyle uzun soluklu bir romantik komedi hikâyesine şahit olacağımız kesin.

Film oyuncuları

Başrollerine bakıldığı zaman gerçekten izlenmesi gereken bir film olarak değerlendirmek daha da mümkün oluyor.

Filmde Seth Rogen, Charlize Theron, Alexander Skarsgard, June Diane Raphael, O’Shea Jackson Jr, Ravi Patel, Bob Odenkirk, Andy Serkis, Randall Park gibi önemli isimler rol alıyor. Senaryo için Dan Sterling ismi öne çıkarken, Jonathan Levine yönetmen koltuğunda oturuyor. Long Shot filminin bilhassa çiftleri tatmin edecek bir aşk hikâyesine sahip olduğunu belirtelim.

Long Shot fragman