Kulvar Haber

Maldivlere nasıl gidilir? Nerede kalınır?

Maldivlere nasıl gidilir? Nerede kalınır?
338 views
24 Haziran 2019 - 13:52

Maldiv adalarını ve Maldivler’de gezilecek yerleri anlatacağımız yazımızda Maldivler Nerede? Ve Maldivler’e Nasıl Gidilir? gibi pek çok sorularınızın cevaplarını bulacaksınız.

Maldivler nerede?

Maldivler Hint Okyanusu içerisinde bulunan irili ufaklı 1.200 adadan meydana gelen bir ülkedir. Bu adaların yaklaşık onda birinde insan yaşamı vardır. Maldivler’in başkenti aynı zamanda en büyük merkezi olan Male’dir. Hiçbir ülkeyle kara sınırı bulunmayan Maldivler Güney Asya’nın en önemli yaz turizm merkezlerinden birine dönüşmüştür. Yaklaşık 350 bin nüfusun yaşadığı ülkenin toplam yüz ölçümü 298 kilometrekaredir. Bölgenin temel geçim kaynağı balıkçılık ve turizmdir. 

Maldivler’e nasıl gidilir?

Türk Havayollarının Maldivler’e İstanbul’dan her gün direkt seferleri bulunuyor. Uçuş yaklaşık 8 saat sürüyor. Maldivler turu için hangi adaya gidecek olursanız olun yurtdışından gelen tüm uçaklar başkent Male’deki Velana Havaalanı’na iniyor. Buradan gideceğiniz adanın mesafesine göre sürat motoru ya da deniz uçağı ile ulaşım sağlanıyor. Otelinizin bulunduğu ada halkın da yaşadığı bir ada ise ya da Male havaalanına yakın resort adalardan biri ise  ulaşımınızı sürat tekneleri ile 30 dılara gerçekleştirmeniz mümkündür. resort adaların büyük çoğunluğu sürat teknesi ile ulaşılabilir mesafede değil. Buralara 10-15 kişilik deniz uçakları ile ulaşım sağlamanız gerekiyor.  Yani Maldivlerde iç hatlarda uçuş yapmak iki deniz uçağı şirketinden biri ile gideceğiniz adaya tarifeli deniz uçaklarından biri ile uçmak anlamına geliyor. Deniz uçağı ile ulaşım ücreti bir hayli yüksek. Kişi başı gidiş dönüş 400 $ civarlarında. 

Hulhumale

Maldivler Nerede? Nasıl Gidilir? Nerede Kalınır?

Başkent Male’nin kuzey kısmında bulunan bir mercan adasıdır . nci tanesi kumsallara sahip olan adada birçok otel, eğlence merkezi, restoran ve kafeler hizmet vermektedir. Bu bölge Maldivler gezisinde unutulmaz bir tatil yapmayı planlayanlar için çok uygundur.

Gan, Maldivler

Birçok otelin ve tatil köylerinin faaliyet gösterdiği ada kıyıdan denize uzanan yürüyüş parkurları, küçük ahşap odacıkları ile meşhurdur. Durgun ve sığ suların verdiği huzur, sessiz bir ortam ve inci tanesi kumsallarıyla rüya gibi bir tatil için Maldivler’deki bu mükemmel adayı tercih etmelisiniz

Villingili

Maldivler Nerede? Nasıl Gidilir? Nerede Kalınır?

Maldivler‘deki tek golf sahası bu adada yer almaktadır ve bölge paraşütle atlama, dalış gibi yüksek adrenalinli faaliyetler sunmaktadır. Yeni evlenen çiftlerin en önemli balayı merkezlerinden birine dönüşen Villingili geniş imkanlara sahip otelleri, deniz içlerine kadar uzanan ahşap yürüyüş parkurları ve dinlenme odaları ile meşhurdur.