Kulvar Haber

Maltepe’de 3. Uluslararası Diyalog Konferansı Başlıyor

Maltepe’de 3. Uluslararası Diyalog Konferansı Başlıyor
38 views
02 Ekim 2019 - 22:05

Dünyanın farklı bölgelerindeki şehirlerin belediye başkanları, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Diyalog Konferansı kapsamında bir araya geliyor.

Dünyanın 4 Yanından Belediye Başkanları Katılıyor

Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen katılımcıların yanı sıra, Almanya, İran ve farklı birçok ülkenin bazı belediyelerinde yönetici olarak görev yapan isimler, konferansta bir araya geliyor.

3-5 Ekim günleri arasında yapılacak konferansta “Konut ve Kentsel Dönüşüm”, “Yoksulluk” ve “Katılımcılık” gibi farklı başlıklar ele alınacak.

Bu başlıklar altında halkın yerel siyasete olan katılımı gibi konuların yanı sıra, yerel yönetimlerin yoksullukla mücadele de üstlendikleri rol ve kentsel dönüşüm noktalarında halkın beklentileri üzerine konular kapsamlı bir şekilde ele alınacak.

Toplumların ortak sorunları arasında yer alan bu üç temel başlık üzerinde yerel yönetimlere düşen görevler ve halkın yönetimlerden beklentilerinin geniş bir şekilde değerlendirileceği konferans sonunda, belediye başkanları ve yerel yöneticilerin sorunlara yönelik çözüm önerileri de sunulacak.

Maltepe Belediyesi tarafından, basın mensupları da konferansa davet edilmiş olup, Konferans gün, saat ve adres bilgileri aşağıdaki gibidir.

03 Ekim 2019 Perşembe günü akşam saat 19.00 konferans açılışı

04 Ekim 2019 Cuma günü sabah saat 09.00 ilk gün başlangıç

05 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 09.00 2. Gün başlangıcı ve aynı gün saat 12.00’da basın toplantısı

Adres: Elite World otel Asia – Aydınlıkevler Mah. İnönü Caddesi Numara: 22, Maltepe/İSTANBUL

İletişim: Maltepe Belediyesi Basın ve Yayın Müdürü Bülent Ergün 0532 766 66 79