Kulvar Haber

Maltepeli çocuklar keyifli çömlek eğitimi aldı

Maltepeli çocuklar keyifli çömlek eğitimi aldı
21 views
28 Mayıs 2019 - 14:46

Maltepe Belediyesi, maltepeli çocuklara unutulmaya yüz tutan çömlek sanatıyla ilgili uygulamalı eğitim verdi. Maltepe Belediyesi’nin bakımevlerinde eğitim gören çocuklar, çömlek yapımını eğlenerek öğrendiler. Maltepeli çocuklar keyifli çömlek eğitiminde killerle oynayarak hünerlerini sergilediler.

Maltepe Belediyesi’ne bağlı Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevlerinde eğitim gören 184 maltepeli çocuk, UNESCO tarafından koruma altına alınan çömlek sanatıyla ilgili uygulamalı eğitim aldı. Eğitimi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel Türk El Sanatları Sanatkârı ve Somut Olmayan Kültür Mirası Çömlek Sanatı Miras Taşıyıcısı Osman Yıldız ve İftariye Atalay tarafından verildi.

Maltepeli çocuklar keyifli bir gün geçirdi

Maltepeli çocuklar keyifli bir gün geçirdi
Maltepeli çocuklar keyifli bir gün geçirdi

Unutulmaya yüz tutan Türk el sanatlarından olan çömlek yapımının inceliklerini öğrenen çocuklar, keyifli bir gün geçirdi. Çocukların el ve göz koordinasyon yeteneklerinin arttırılmasına katkı sağlayan eğitimlerde minikler eğlenerek  öğrenmenin tadına vardı. bilişsel gelişimlerinin güçlendirilmesi amacıyla yapılan etkinliklerde çocuklar, killerle değişik desenler yaparak, yeteneklerini konuşturdular.

Çocukların unutulmaya yüz tutmuş çömlek sanatını öğrenmesi için düzenlenen çömlek sanatı eğitimleri, 29 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edecek.