Kulvar Haber

Mansur Yavaş Osmanlıspor Sözünü Tuttu!

Mansur Yavaş Osmanlıspor Sözünü Tuttu!
17 views
19 Nisan 2019 - 10:52

Mansur Yavaş Osmanlıspor Sözünü Tuttu! 150 milyon lira belediyenin kasasında kaldı! Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesinden Osmanlıspor’a sağlanan para kaynağını kesti.

Osmanlıspor’un bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin para kaynaklarından faydalanamayacağı belirtildi. Böylelikle 150 milyon lira belediyenin kasasında kalmış oldu.

Mansur Yavaş Osmanlıspor Harfiyat Gelirlerini Kesti
Mansur Yavaş Osmanlıspor Harfiyat Gelirlerini Kesti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve hızlı başladı. Alınan bilgiye göre, Mansur Yavaş Osmanlıspor için seçimden önce verdiği sözü tuttu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Osmanlıspor’a sağlanan para kaynağını kesti.

Osmanlıspor’un bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin para kaynaklarından faydalanamayacağı ifade edildi. Dün akşam saatlerinde alınan karar, Ankara’da bundan sonra nasıl bir yönetim anlayışının hakim olacağını da gösterdi.

Mansur Yavaş Osmanlıspor İçin Ayrılan Kaynağı Ankaralılar İçin Kullanacağız Dedi

Mansur Yavaş Daha önce Kaynak bulacağını Açıklamıştı!

Mansur Yavaş, seçim döneminde katıldığı bir televizyon programında, Osmanlıspor’a aktarılan parayı Ankaralılar için yatırıma dönüştüreceği sözünü vermişti.

Yavaş, canlı yayında, “Bize ‘Kaynak nereden bulacaksınız?’ diye soruyorlar. Hafriyat gelirleri Osmanlıspor’a verildi. Günlük 15-20 milyar gelir vardı oradan. Billboard gelirleri vardı. Bunlar belediyelere verilseydi, kaynak oluşurdu. Biz bunların tamamını Ankaralılar için kullanıp yatırımlarımıza kaynak oluşturacağız” dedi.

“’150 MİLYON LİRA NEREYE GİDİYOR?’ DİYE TEPKİ GÖSTERİLMİŞTİ”

2015 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmaz, “Meclis kararıyla hafriyat işini ANFA’ya verdik. ANFA şirketi bunu üçüncü şahıs olarak Osmanlıspor’a verdi.

Osmanlıspor’un Ankara Büyükşehir Belediyesi ile organik bir bağı var mı? Osmanlıspor’a ayrıcalık nereden kaynaklanıyor? Hafriyattan belediyeye gelmesi gereken yıllık rakam en az 150 milyon TL’dir.

Bu para nereye gidiyor?” diyerek tepki göstermişti. Melih Gökçek ise, gelirin abartılmamasını, bu rakamın yıllık 5 milyon lira civarında bir paradan ibaret olduğunu öne sürmüştü.

Haber Özlem YILMAZ