Kulvar Haber

Mansur Yavaş Seçim Vaatleri

Mansur Yavaş Seçim Vaatleri
68 views
08 Eylül 2020 - 1:39

2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayları tarafından yapılan seçim vaatleri, büyük projelerin yanı sıra sosyal belediyecilik ağırlıklı olmuştu. Ak Parti adayı Mehmet Özhaseki’nin seçim vaatlerine karşılık, CHP adayı Mansur Yavaş seçim vaatleri ile de adından söz ettirmiş ve nihayetinde de vermiş olduğu vaatler ile seçimi zaferle taçlandırmıştı. Aşağıda Mansur Yavaş’ın 2019 yerel seçimlerinde vermiş olduğu vaatlere dair ayrıntıları sizler için derledik.

Mansur Yavaş Seçim Vaatleri

Huzur ve Güven Şehri Ankara

CHP adayı Mansur Yavaş, şehirde öncelikle huzur ve güvenin sağlanması için belediye olarak ellerinden geleni yapacakları vaadinde bulundu. Kendisini Türkiye’nin ılımlılarını temsil eden biri olarak gören Yavaş, şehir içi huzur ve mutluluk konusunda gerekli çalışmaları mutlaka yapacaklarını vaat etti.

Makam Araçlarının Azaltılması

Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında en dikkat çekici olanlardan biri ise, belediyenin makam araçlarının azaltılması konusunda vermiş olduğu söz oldu. Yavaş bunun yanı sıra kendi aracıda dahil olmak üzere, tüm makam araçlarındaki çakarları söktüreceğini açıkladı.

En Büyük Yeşil Alan Projesi

Ankaralıların yararına olacak her türlü girişimde bulunacaklarını açıklayan Yavaş, Ankara’nın en büyük yeşil alan projesi olan Atapark projesinin gündemlerinde olduğunu, Gençlik Parkı ile Atatürk Orman Çiftliğinin birleştirilmesi neticesinde şehrin en büyük yeşil alanını oluşturacaklarını vaat etti.

Su Fiyatları

Vatandaşın içeceği sudan büyük karlar elde etmenin sosyal belediyecilik anlayışına ters olduğunu belirten Yavaş, su fiyatlarında ciddi bir indirimin olacağı vaadinde bulundu. Vatandaşın 6 liraya su içmesi gerektiğini savunan CHP adayı, belediyenin sudan elde edeceği kar oranlarını düşüreceklerini belirtti.

Kızılırmak Suyunun Mogan Gölüne Verilerek Sulu Tarıma Geçilmesi

Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasındaki en önemli projelerden biride, sulu tarıma geçiş projesi olarak öne çıktı. Yavaş Kızılırmak suyunun Mogan gölüne verilerek, bu bölgedeki arazilerin tamamının sulu tarıma geçmesi gerektiğini savundu.

7 Bin Taksiye Bedava Tablet

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, belediye başkanı seçilmesi durumunda şehirde bulunan 7 bin taksiye bedava tablet dağıtacakları sözünü verdi. 7 bin tablet için para vermeyeceklerini ve taksicilere reklam geleceğini belirten Yavaş, taksiye binen müşterinin bu tabletler sayesinde müşterilerin bindikleri taksilerde doğru yolda olup olmadıklarını böylelikle daha kolay takip edeceklerini söyledi.

Marka Kent

En büyük projesini Ankara’yı marka kent yapmak olarak açıklayan Yavaş, bunun için birçok önemli adımı atacaklarını belirtti. Sadece kısa dönem çalışmalar değil, şehrin daha iyi seviyeye taşınabilmesi için 20-40 yıllık projelerinin olduğunu belirtti.

Ankara’nın Köylüsü Zengin Olacak

Belediye tarafından yurtdışından fidan ve ağaç getirmeye son verileceğini de vaatleri arasına ekleyen Yavaş, bunların Ankara’nın köylerinden temin edilmesi gerektiğine olan inancını vurguladı.

Ankaragücü Şampiyonlar Liginde Mücadele Edecek

Ankara’nın önemli değerlerinden biri olan Ankaragücü’nün ciddi bir marka olması gerektiğine vurgu yapan CHP adayı, Ankaragücü için yapılacak önemli yatırımların ardından takımın şampiyonlar liginde mücadele edecek konuma geleceğini vaat etti.

Mansur Yavaş’ın Diğer Seçim Vaatleri

  • Belediyenin tüm birimlerinde tasarruf sağlanması
  • 5 yılda 58 km yeni metro hattı
  • Her semte bir kütüphane
  • Yapay zekanın daha aktif kullanılması
  • Barajların üzerine güneş panelleri yapılarak baraj suyunun buharlaşmasının önlenmesi
  • Ucuz ulaşım