Kulvar Haber

Mansur Yavaş’ın başlattığı kampanya hızla büyüyor, sorçlar ödeniyor

Mansur Yavaş’ın başlattığı kampanya hızla büyüyor, sorçlar ödeniyor
36 views
28 Nisan 2020 - 20:38

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra sıra dışı çalışmaları ile gündeme gelen Mansur Yavaş, Covid-19 salgınıyla birlikte durumu iyi olmayan ailelere belediye olarak farklı yardımların yapılmasını sağlamıştı. Mansur Yavaş son olarak “İyilik Salgından Daha Bulaşıcıdır” gibi dikkat çekici bir sloganla başlattığı yardım kampanyasına ciddi anlamda desteklerin geldiği, kampanya kapsamında neredeyse Ankara’nın ilçelerinde bulunan bakkalların yarısında borçların kapatıldığı açıklandı.

Kampanya hızla büyüyor

Belediye iştiraklerinin öncülük etmiş olduğu kampanyaya kısa sürede çığ gibi büyüyerek, Ankara ilçelerinde bulunan bakkallardaki veresiye borçlarının yarısı şimdiden ödenmiş oldu.

Belediye iştirakleri arasında yer alan Anket A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Tanju Kara’nın haber muhabirlerine verdiği röportajda, Mansur Yavaş öncülüğünde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kampanyanın detaylarına yer verildi.

Tayfun Tanju Kara ve belediye yetkililerinin açıklamalarına göre, kampanya hayırsever işadamları tarafından ilgiyle karşılanmış ve yapılan yardımlarla Ankara ilçelerinde bulunan bakkalların yarıya yakınının borcu ödenmiş durumda.

İlk destekler iştiraklerdeki çalışanlardan geldi

Yapılan açıklamada kampanyaya ilk desteğin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığında çalışan belediye personellerinden ve belediye iştiraki işletmelerde istihdam edilen çalışan ve yöneticilerden geldiği belirtildi.

BELMEK eğitmenleri de veresiye defteri satın aldı

Paylaşılan bilgilere göre Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları olan ve kısa adıyla BELMEK olarak anılan kurumunda, kampanya başlar başlamaz destek olduğu öğrenildi. BELMEK bünyesinde eğitmen olarak görev yapan kişilerim bir araya gelip kampanyaya destek olmak adına, bazı bakkalların veresiye defterlerini satın aldıkları bilgisi verildi.

BELMEK bünyesinde eğitmen olarak görev yapan Almula İdil yaptığı açıklama da, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak meslek edindirme kursları olarak faaliyet gösteren BELMEK de görev alan eğitmenler olarak bir araya gelerek, ABB Başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan kampanyaya bağışlarımızla destek oluyoruz. Yaptığımız yardımlarla, birçok bakkaldan veresiye defteri satın aldık. Yaptığımız yardımların dışında kurumumuzda görev alan öğretmenlerimizde 153 hattında ve gönüllü maske dikimi işlerinde hizmet vermektedir. Kampanyaya olan desteğimiz, devam edecektir” dedi.

TESK Genel Başkanı “Bu kampanya küm Türkiye’ye yayılmalıdır”

Diğer yandan kampanyayla ilgili bir açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’de, bu kampanyanın tüm Türkiye geneline yayılması gerektiğini temenni ederek, kampanyanın birçok dar gelirli insana yardımı olduğu gibi veresiyeleri toplu olarak tahsil eden küçük bakkallara da faydası olduğunu belirtti.