Kulvar Haber

Milli Eğitim Bakanlığı : Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü İş Birliği Adımı

Milli Eğitim Bakanlığı : Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü İş Birliği Adımı
18 views
26 Mart 2019 - 0:20

Milli Eğitim Bakanlığı: Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü İş Birliği Adımı atıldı. Ülke genelinde eğitim ve mesleki organizasyonlar alanında Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla önemli gelişmeler yaşanıyor.

Mesleki eğitim faaliyetlerinin daha güçlü ve etkili bir şekilde yerine getirilmesi için Mili Eğitim Bakanlığı savunma, turizm ve sanayi alanları ile diğer alanlarında iş birliği kapsamında ülke genelinde yeni projeleri hayata geçiriyor.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer tarafından yapılan resmi veri açıklamasına göre 35 farklı alan üzerinde toplamda 40 yeni proje ve iş birliği adımının hayata geçirildiği belirtiliyor.

Mesleki Eğitim Projesi Ne Zaman Başlayacak

Bu projeler ile iş gücü ve kalifiye insan yetiştirilmesi konusunda önemli adımların atılması bekleniyor. Bakan yardımcısı konuşmasının devamında, Nisan sonu itibariyle hedeflenen projelerin tamamen hayata geçirilerek tamamlanacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığın İş Birliği Projeleri Nisan Sonuna Kadar Hayata Geçecek

Milli Eğitim Bakanlığının yeni vizyon ve misyon anlayışı çerçevesinde eğitim alanında iş birliğini sağlamak için sektör temsilcileri ve iş dünyası ile ortak hareket ediliyor. Özellikle son dönemlerde çok sayıda proje ve yakın iş birliği anlaşması başarı ile hayata geçiriliyor.

TOBB sayesinde 81 il genelinde MEB bünyesinde eğitimin koordineli bir şekilde sağlanması amaçlanırken İstanbul ili özelinde ise, İTO-İSO ve İTU gibi kuruluşların çalışması önemseniyor.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer tarafından açıklanan son gelişmelere göre çalışmalar özellikle Eylül 2018 itibariyle iş birliği projelerinin hayata geçirildi. Ve planlanan gelişmelerinde Nisan 2019 itibariyle sonlanacağını duyurdu.

Mesleki Eğitim ve Yönetimde İş Birliği Anlayışı

Eğitim sürecinde etkili olan mesleki eğitim gelişmeleri bakanlık ve iş dünyası ile birlikte koordineli şekilde büyüyor. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, Müfredatın iş sektörü ile birlikte güncelleneceğini söyledi. Bu şekilde öğrencilerin beceri ve motivasyonlarının gerçek ortamda çalışma ile artırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Yeni proje süreçleri ile birlikte okulların yönetiminin sektör ileri gelenleri ile birlikte yapılacağı da ifade edildi. Ayrıca öğrencilerin derslerine reel sektör temsilcisi uzmanların da derslere katılım gösterecekleri de gelen haberler arasında yer alıyor. Teknik ve mesleki eğitimin bir bütün halinde sunulacağını belirten yetkililer yeni sisteme umutla bakıyor.