Kulvar Haber

Mutfak Dekorasyonu. Evinizin Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyonu. Evinizin Dekorasyon Fikirleri
54 views
14 Mayıs 2019 - 12:23

Mutfak dekorasyonu için evinizin dekorasyon fikirleri…Evlerin vazgeçilmez köşesi olan mutfak, özellikle görünüm ile kadınların çok daha önem verdiği bir bölüm. Günümüzde geçmişe nazaran klasik tarzda mutfak dekorasyonları yerine çok daha modern tasarımlar öne çıkmaktadır. Özellikle mutfak dolabı seçimleriniz çok önemlidir.

Mutfak dolapları mutfağın karakterini belirler. Her tarz için farklı modellerde mutfak dolapları üretilmektedir. Mutfak dekorasyonu için öncelikle nasıl bir tarza sahip olmak istediğinizi seçmelisiniz. Bu tarza uygun bir şekilde de mutfak dolaplarınızı tercih etmelisiniz. Mutfak dekorasyonu için illa yeni ürünler almanıza gerek yoktur. Eskimiş mutfak dolaplarınızı boyayarak da kendi tarzınız da bir mutfak oluşturabilirsiniz.

Evinizin Dekorasyon Fikirleri

Mutfağınız sizin için konforlu bir alan olmalı ise mutlaka oturma alanları oluşturmalısınız. Bu şekilde çok daha sıcak ve samimi bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Mutfağınız geniş ise ada koyarak çok daha samimi bir yemek ortamı oluşturabilirsiniz. Ada, mutfağa farklı bir karakterde katmaktadır. Genelde Amerikan tarzı mutfaklarda bu tarz adalara çok daha sık rastlanmaktadır. Açık plan bir mutfağınız var ise mutlaka ada tercih edebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu için modern bir tarzı tercih ediyorsanız da ada fikrini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Evinizin Dekorasyon Fikirleri
Evinizin Dekorasyon Fikirleri

Fonksiyonel Kullanışlı Mutfaklar

Mutfağınızda olabildiğince çok fazla yer olmasını ve kullanışlı bir tarza sahip olmasını istiyorsanız mutlaka çok amaçlı kullanım sağlayan dolaplar tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem yerden tasarruf ederken hem de küçük alanlarınızı değerlendirmiş olacaksınızdır. Ayrıca mutfağınızda geometrik şekilli raflar kullanarak da hem yerden tasarruf edebilir hem de dekoratif görünümler elde edebilirsiniz. Fresh bir görünüm için beyaz renkli raflar ya da doğal görünüm için ahşap rafları kullanabilirsiniz.

Fonksiyonel Kullanışlı Mutfaklar
Fonksiyonel Kullanışlı Mutfaklar

Mutfak Aydınlatması dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunun tamamlayıcı öğesi aydınlatmalara da mutlaka deklarasyonlarda dikkat etmelisiniz. Mutfağınızın tarzının dışına çıkmadan aydınlatmalar tercih etmelisiniz. Özellikle sarkıt şeklinde sade görünümlü mutfağınızı kapatmayacak aydınlatmalar tercih etmelisiniz. Sade görünümlü aydınlatmalar mutfağınızı tamamlarken aynı zamanda ışığı da çok iyi olmalıdır. Bunun için daha çok geometrik şekillerde aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

Mutfak Aydınlatması dekorasyonu
Mutfak Aydınlatması dekorasyonu

Mutfakta Kır Havası – Mutfak Dekorasyonu

Mutfağınızın evinizin rahatlatıcı bölümlerinden iri olmasını istiyor iseniz mutlaka açık renk duvarlar tercih ederek dekorasyona başlamalısınız. Evinize kır havasını mutfağınız ile getirebilirsiniz. Çok daha geleneksel bir mutfak yerine modern tarz da dolaplar tercih ederek evinize şık ama rahatlatıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz.  Mutfak dolabı seçimleriniz için ahşap görünümlü beyaz renkli modelleri de tercih edebilirsiniz. Sadelikten yana olan kadınlar bu tarz mutfak dolaplarını tercih edebilirler.

Mutfakta Kır Havası
Mutfakta Kır Havası

Renkli Mutfak Dolapları İle Evinize Renk Katın

Daha canlı ve dinamik bir mutfak için dolaplarınızda farklı renkler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu için sadece dolaplarda değil aksesuar seçimlerinizde d renkli ürünler kullanabilirsiniz. Mutfağınızın çok daha dikkat çekici bir görünüm kazanması için renkli beyaz eşya tercih edebilirsiniz.

Renkli Mutfak Dolapları İle Evinize Renk Katın
Renkli Mutfak Dolapları İle Evinize Renk Katın

Aksesuarlar İle Mutfaklarınızı Canlandırın

Aksesuarlar İle Mutfaklarınızı Canlandırın
Aksesuarlar İle Mutfaklarınızı Canlandırın

Mutfak dekorasyonu için mutlaka küçük aksesuarlar tercih etmelisiniz. Mutfağınızın görünümünü tamamlayacak vazolar, fanuslar kullanarak bu fanuslar içerisine yeşil elmalar koyabilirsiniz. Böylece çok daha fresh bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca raf tercih ederek bu rafları da farklı aksesuarlar ile doldurarak mutfağınıza renk katabilirsiniz. Mutfak duvarlarınızı biraz daha canlandırmak için farklı tablo seçimleri yapabilirsiniz.

Tablo seçimleri
Tablo seçimleri

Mutfak dekorasyonu için mutlaka aksesuar seçimine önem vermelisiniz. Eğer çok daha şık ve sade bir mutfak tercihiniz ise olabildiğince şeffaf ürünler kullanmalısınız. Biraz daha renkli bir mutfak için duvarlarınızı renklendirebilirsiniz.  Mutfak masası seçiminizi renkli yapabilirsiniz. Ayrıca doğal bir görünüm için hası sepet gibi meyvelikler de kullanarak oldukça hoş görünümler ortaya çıkarabilirsiniz.

Mutfak Aksesuarları
Mutfak Aksesuarları