Kulvar Haber

Notre Dame Katedrali İçin Assassin’s Creed Unity Oyunu Ücretsiz Veriliyor

Notre Dame Katedrali İçin Assassin’s Creed Unity Oyunu Ücretsiz Veriliyor
67 views
20 Nisan 2019 - 16:51

Ubisoft, Notre Dame Katedrali İçin Assassin’s Creed Unity Oyununu Ücretsiz Dağıtıyor

Ubisoft, Assassin’s Creed Unity oyununu ücretsiz olarak sunuyor, böylece Notre Dame Katedrali’ni görebilirsiniz. Paris’teki Notre Dame Katedrali kulesinin trajik yanışından sonra, Ubisoft (tarihi Assassin Creed serisinin arkasındaki geliştiriciler hayır cevabı verseler de.) Gelecek hafta (25 Nisan’a kadar), PC kullanıcıları Assassin’s Creed Unity oyununu ücretsiz indirebilecekler.

assassins creed unity ücretsiz indirme
assassins creed unity ücretsiz indirme

Maddi amaç gütmeyen bu atak ile, Oyuncuların; Notre Dame Katedrali’nin Fransız devrimi sırasındaki görünümü ile 18. yüzyılın sonlarındaki Paris’i keşfetmelerini sağlayacak.

Ubisoft Assassin’s Creed Unity Oyununu Neden Ücretsiz Dağıtıyor?

Yayıncının açıklamasında, “Ubisoft, tüm oyunculara katedralin ihtişamını ve güzelliğini deneyimleme şansını vermek istiyor” diyor. “Ücretsiz olarak PC’de Assassin Creed Unity indirebilirsiniz, UPlay kütüphaneniz de bu oyun sonsuza kadar kalacaktır.” Şeklinde açıklama yapılmış.

Geek İrlanda ile yapılan 2014 röportajında, seviye tasarımcısı Caroline Miousse, Notre Dame’in oyun içi ve dışının 14 aylık bir tasarım sürecinden geçtiğini ve içini Devrim dönemine göre giydirmenin üç hafta sürdüğünü söyledi. Sonuç, gerçek yapının tamamen açıklanabilir bir %90 ölçekli modelidir demişti.

Ücretsiz video oyunu teklifinin başında, Ubisoft, yangında zarar gören notre Dam binası için 500.000 € taahhüt ederek yeniden inşa etme çabalarına destek olacağını da açıkladı. Geliştirici ayrıca “Bağışta Ubisoft’a katılmak üzere Katedralin restorasyonu ve yeniden inşasına yardım etmek isteyen herkesi” teşvik edebileceklerini de dile getirdi.

Oyun tasarımlarında her ne kadar teknolojinin faydaları çok büyük olsa da, tasarım kısmında bazen bir kapının bile tasarlanıp yerleştirilmesi uzun zaman alabiliyor. Bundan yola çıkarak söyleyebilir ki, Ubisoft büyük bir fedakarlık örneği göstermiş diyebiliriz.

Zira bu kadar rağbet gören ve tasarım adına zor bir oyunun ücretsiz dağıtılması gerçekten sanata ve tarihe önem verdiklerinin göstergesi diye düşünmüyor değiliz.

Assassin’s Creed Unity, PC kullanıcıları için “18 Nisan – 00:00 – 25 Nisan – 17:00 (yerel saatiniz)” arasında ücretsiz olarak indirilebilir ve aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

https://register.ubisoft.com/acu-notredame-giveaway/

Notre Dame Katedrali Yangını İle İlgili Son Gelişme Ne?

Paris savcıları, Notre Dame yangınına elektrik aksamından kaynaklı bir kısa devrenin neden olup olmadığını araştırıyor. Bu arada Restorasyon çalışmalarına destek olmak için, dünya genelinden binlerce insan milyonlarca dolar yardım gönderdi.