Kulvar Haber

O hastanenin ismi belli oldu

O hastanenin ismi belli oldu
10 views
16 Mayıs 2020 - 18:32

Salgın, afet ve pandemi alanlarında kullanılması amacıyla Atatürk Havalimanı’na inşa edilen hastanede sona doğru yaklaşıldı. 1008 kişi kapasiteli hastanenin “Yeşilköy Çok Amaçlı Acil Durum Hastanesi” yazılı tabelası bina girişine asıldı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yapımına başlanılan ve önümüzdeki günlerde tamamlanması beklenen Yeşilköy’deki hastane inşaatında sona yaklaşıldı. Hastanenin isminin bulunduğu tabela yerleştirilirken uyarı levhaları da hastane çevresine asıldı.

8 Nisan tarihinde yapımına başlanılan ve 45 günde tamamlanacak olan hastane inşaatı son hızıyla devam ediyor.

Atatürk Havalimanındaki hastanenin tabelası asıldı

Koronavirüsle mücadele kapsamında Yeşilköy’de yapımı süren bin yataklı hastane inşaatında son anlara gelindi. “Yeşilköy Çok Amaçlı Acil Durum Hastanesi” yazılı tabela giriş binasının üstüne yerleştirilirken, çevre uyarı tabelalarının da takıldı.

7/24 aralıksız çalışmaların devam ettiği hastanenin Ramazan Bayramı sonrası hizmete açılması bekleniyor.

Salgın, deprem ve afet hastanesi olarak kullanılacak

İnşaatına hızla devam edilen hastanenin salgın, deprem ve afet hastanesi olarak kullanılması hedefleniyor.

184 bin metrekare alana kurulan hastane, 70 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 1008 adet yatak kapasiteli olan merkezde istenildiğinde her oda yoğun bakıma dönüştürülebilecek.

Fotoğraf: DHA

Bu sağlık merkezi tamamlandığında, ameliyathaneleri, MR, triyaj odaları, laboratuvarları, anjiyo ile ekoları ve ultrasonlarıyla tam teşekküllü bir hastane altyapısına sahip olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Nisan’da yaptığı açıklamada, İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’de iki hastane oluşturulacağını duyurmuştu.