Kulvar Haber

Oğlak Burcu Erkeği Özellikler

Oğlak Burcu Erkeği Özellikler
121 views
14 Eylül 2019 - 14:44

22 Aralık ile 21 Ocak arasında doğanların burcu olan Oğlak burcu erkeği özellikler listesinde yer alan önemli özellikleri, sizler için yayınladık. Oğlak burcu genel özelliklerinin yanı sıra aşk ve iş hayatındaki özelliklerinin neler olduğunu, astroloji ve burçlar yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yönetici gezegeni Satürn olan Oğlakların renkleri nefti yeşil, koyu kahverengi ve kurşunidir. Şanslı günleri Cumartesi olup, şanslı sayıları ise 8 rakamıdır. Oğlakların karşıt burçlarına baktığımızda ise, Yengeç burcu ile karşıt olduklarını görmekteyiz.

Burcun en sevdiği çiçekler kadife çiçeği, kamelya ve kasımpatı olarak öne çıkmaktadır.

Oğlak burcu erkeği özellikler

Oğlak burcu erkeğinin özellikleri arasında en dikkat çekenlerden birisi, kuruntu ve depresyon halleridir. Bunun en önemli nedeni ise, geleceğe dair sürekli detaylı planlamalar yapmalarıdır. Çünkü geleceğe dair çok ince detaylar üzerinde planlar yaparak bunları tam olarak hayata geçirmek, insanın ve yaşamın doğasına aykırı bir durumdur.

Oğlak erkeklerinin özellikleri arasında, insanlarla kuracakları ilişkilerde zorlanmaları da gelmektedir. Bu durum kendilerini yalnız hissetmelerine neden olmasa bile, bu zorluğu yaşamaları farklı ortamlarda onlar için başkaca sorunlara yol açabilmektedir. Tutucu, güçlü ve ciddiyetleri, oğlak burcu erkeği özellikleri arasında öne çıkanlardan bazılarıdır. Çalışkan yapıları nedeniyle, çevrelerinden ilgi görüp saygınlık kazanabilirler.

Dürüst ve güvenilir olmaları, bu burca ait olan insanların en fazla öne çıkan özellikleri arasındadır. Elbette ki bu burca mensup olanların hepsinde bunu görmek mümkün olmayacak olsa da, önemli bir kısmında bu özelliklerin çok ağır bastığından bahsedebiliriz. İyi bir sırdaş olan oğlak burcu erkekleri, savurgan olmasalar da tutumlu olmasını bilirler. Gereken yerde de paraya kıymaktan, hiç çekinmezler.

Genelde uzun ince bir yüz yapısına sahip ve kısa ince bir bedenlerinin olması, fiziksel özellikleri arasında sık rastlanacak bir durumdur. Fotojenik bir yapıya sahip olmaları sebebiyle, modellerin hatırı sayılır oranda bu burçtan olduklarını görebiliriz.

Oğlak burcu erkeği özellikler listesinde onların ciddiyetleri ve soğuk yüzleri ön yargılara sebep olsa da, aslında altın gibi merhametli bir kalbe sahiptirler. Ciddiyetlerinin asıl nedeni, aslında çekingen bir yapıya sahip olmalarından kaynaklıdır. Sade ve sakinlikten yana olmaları nedeniyle, hiçbir olayı abartmazlar. Bu durumları onları daha ciddi kıldığı için, bazı insanlara göre itici sayılabilirler. Aile onlar için oldukça önemli bir kavram olup, kendilerine eş olacak kişilerin içinde bulundukları geleneklere bağlı olmasından yana tercihlerini kullanırlar.

Oğlak Burcu Erkeği İş Hayatı

İş yaşantılarında da, genel özellikler arasında bahsettiğimiz gibi soğukkanlı yapıya sahiptirler. Yapacakları işleri üst düzey bir sorumluluk bilinciyle ele alarak, büyük bir ciddiyet ve önem içerisinde yaparlar. Normal yaşamlarının aksine, iş hayatlarında insanlarla ilişkileri çok daha gelişmiştir.

Organizasyonların vazgeçilmez kişileri olan oğlak erkekleri, liderlik ve idarecilik vasfına sahip kimseler olarak bilinirler. Bir plan dahilinde ve dikkatli çalışmaları sayesinde, hedeflerine çok daha kısa sürede ulaşırlar.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Sevgi dolu bir kişilikleri olmasına rağmen, duygularını kontrol etmesini çok iyi bilirler. Onların aşkı zaman içerisinde olgunlaşarak, karşısındaki kişiye hak ettiği değeri vermelerine neden olacaktır. Zor yapıları olsa da, güvenmek onlar için en önemli vasıflar arasındadır. Güvenmeye başladıktan sonraki süreç, çok daha hızlı ilerlemektedir.

Diğer burçların çoğuna göre gönül ilişkilerinde, daha üst kriterlere sahiptirler. Bu nedenle biriyle beraber olmak adına birliktelik kurmak, onlarda az rastlanacak bir durumdur. Daima hayatlarında düzeni hedefledikleri için, aşk hayatlarında da kesinlikle kısa dönem ilişkilerden yana olmazlar.

Oğlak Burcu Erkekleri Nelerden Hoşlanır?

Kaliteli ve marka hediyelere, herkes gibi onlarda asla hayır demezler. Özellikle deri ürünler ile araları, oldukça iyidir. Çalışkan yapıları olduğu için onların çalışmalarını kolaylaştıracak kaliteli hediyeler, fazlasıyla mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Sanat ve kültüre önem vermeleri nedeniyle bu kavramlara yönelik hediyeler de, tercihiniz olabilir. Bir sanat sergisi organizasyonu yapabilir, kültürel faaliyetlerin olduğu bir etkinlik bileti alarak birlikte gidebilirsiniz.

Gezmek ve eğlenmek hoşlarına gitse de, bunu sıklıkla tekrarlamayacakları için bunu teklif etmek için doğru zamanı kollamanız gerekebilir. Ahşap dekorasyon ürünleri de, onların hoşlarına giden ürünler arasında yer almaktadır. Hediyelerde fiyat onlar için ikinci olanda olsa da, kaliteye olan tutkuları doğal olarak pahalı hediyelerden hoşlanmalarına neden olmaktadır.