Kulvar Haber

Oğlak burcu kadını özellikleri

Oğlak burcu kadını özellikleri
137 views
02 Ekim 2019 - 9:20

Şanslı günleri Cumartesi, şanslı sayıları ise 8 olan oğlak burçları, 23 Aralık ile 20 Ocak arasında doğan kişilerdir. Oğlak burcu kadını özellikleri başlıklı bu yazımızda, oğlak kadınlarının genel özelliklerinin yanı sıra, fiziki özellikleri, aşk ve iş hayatındaki özellik ve davranışlarından bahsedeceğiz.

Oğlak burcu kadını özellikleri

Planlamacı yapıları, oğlak burcu kadınlarının özellikleri arasında fazlasıyla öne çıkmaktadır. Ancak aşırı detaycı ve plancı olmaları nedeniyle başarılı olma imkanları, daha zayıf olmaktadır. Çünkü bir işte tüm detaylarıyla başarılı olmak, kimsenin yapamayacağı bir mükemmeliyetçilik gerektiren durumdur.

Çok detaya inilmesi neticesinde başarıdan uzak kalmaları, onları kuruntulu hale getirdiği gibi depresyonun eşiğine de getirir. İşkolik yapıları nedeniyle çevresindeki insanlarla ilişkileri, büyük ölçüde zayıf kalır. Genel özellikleri arasında tutucu ve ciddi yapıları, onların mesafeli kişiler olarak bilinmesine neden olur.

Savurganlığı sevmeyen oğlak kadınları, yeri geldiğinde de, para harcamaktan hiçbir zaman çekinmezler. Dürüst, güvenilir ve iyi bir sırdaş olmaları da, onların insanlarla ilişki kurduklarında iyi bir arkadaş olmalarını sağlar.

Özellikle kendilerinden yaş olarak küçük kimseler ile olan ilişkilerinde, birtakım pürüzler görülmesi mümkündür. Çünkü yaşça küçük olan kişilerin yaptıkları işlere sıklıkla karışmaları, onların en olumsuz özellikleri arasındadır. Özellikle akraba çevresinde yaşça küçük olan insanlara müdahale etmeleri, onların duygusal alanlarını kısıtlamaya çalışmaları ve yönlendirici tavırları, oğlak kadınlarının en olumsuz yanları arasındadır.

Oğlak burcu kadınlarının fiziksel özellikleri

Fiziksel yapılarına baktığımızda genellikle ince ve uzun bir yüze sahip oldukları ve aynı zamanda ortalama boyun altında kaldıklarını söyleyebiliriz. Vücut yapıları boyları ortalamanın altında olsa da, incedir.

Özellikle çene yapıları yüz kısmında belirgin şekilde dikkat çeker. Oğlak kadınlarının saç renkleri ise, genellikle siyahtır. Çıkıntılı dizlere sahip olan oğlak kadınları, uzun bacakları ve güzel yüzleri ile dikkat çekerler. Belden üst kısımları ise daha kısadır. Minyon tipli olmaları nedeniyle yaşları kaç olursa olsun onların yaşını tahmin etmek, oldukça zordur.

Özellikle bakımlı oğlak kadınları, oldukları yaştan çok daha genç gözükürler.

Oğlak burcu kadını iş hayatı

Soğukkanlı yapıları, iş hayatında oğlak burcu kadını özellikleri arasında en belirgin olanıdır. Çalışma ortamında aldıkları sorumluluğun tam olarak bilincinde ve işlerini tamamlama gayretinde olmaları, işyerinde onları aranan insan haline getirir. Özellikle bir işe adapte olduğunda, hayatında ailesi dahi,, onu o işten alıkoyamaz.

İşkolik yapıları nedeniyle bir sorumluluk aldıklarında, onu layıkıyla yerine getirmek için büyük gayret gösterirler. Lider ve idareci özellikleri, oğlak kadınlarının özellikleri arasında öne çıkmaktadır.

Organizasyonlarda başarılı bir şekilde süreci yürütme becerileri, onları iş yerinde organizasyonların vazgeçilmez bir parçası haline getirir. Planlı ve dikkatli çalışmaları, aldıkları sorumluluğu kısa sürede başarıyla sonuçlandırmalarında önemli etkilere sahiptir.

İş ortamında herkese belirli bir mesafe koyması nedeniyle, iş arkadaşlarıyla ilişkileri saygınlık içerisinde devam eder.

Oğlak burcu kadını aşk ve ilişkiler

Sevgi dolu bir yapıları bulunmasına rağmen, duygularını kontrol edebilme noktasında oldukça başarılı kişiliğe sahiptirler. Onlar için aşk bir anda olacak ve yaşanacak bir duygu olmayıp, her ne kadar bir anda hissedilirse de uzun bir süreç içerisinde olgunlaşacak bir duygu olarak kabul edilir.

İlişkilerinde ciddiyet arayan oğlak kadınları, aşk ve ilişkilerde çocuksu erkeklerden adeta nefret ederler. Yani karşıdaki kişinin gerçek yaşı kaç olursa olsun, duygusal anlamda olgun olmaları ve buna göre davranmaları onlar için önemlidir. Bu sebeple oğlak kadınlarının aşk hayatlarında, yaş farkının çok aşırı bir önemi yoktur.

Oğlak burcu kadınları nelerden hoşlanır?

Özellikle başka şehir ya da ülkeleri gezip görmek, oğlak burcu kadınlarının hoşlandığı şeyler arasındadır.

Çalışkan olmaları nedeniyle onları iş hayatlarında motive edecek hediyeler, iyi bir tercih olabilir. Örneğin ofis ortamında çalışıyorsa ona canlı çiçek ve saksılar, evrak çantaları, özel yapım ajanda ve kalemler hediye edilebilir. Bu hediyeler maddi olarak büyük bir külfet gerektirmese de, alınacak hediyenin baştan savma olmaması da gerekir.

Onlar için başka bir şehirde bulunan tarihi ve kültürel alanları gezmek, ya da yurt dışına çıkmak alabilecekleri en güzel hediyeler arasındadır. Özellikle tur şirketleri tarafından düzenlenen kültürel geziler, onlar için çok etkileyicidir.

En güncel haber ve astroloji bilgileri Kulvar Haber de.