Kulvar Haber

Oğlak burcu ve özellikleri

Oğlak burcu ve özellikleri
244 views
21 Mayıs 2019 - 18:49

22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında doğanlar Oğlak burcudur.
Peki, Oğlak burçları nasıl insanlardır? Oğlak burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

Oğlak burcunun aşk uyumu ve genel karakter özellikleri

Onlar sürekli plan yapar, program yapar, her şeyi detaylı analiz eder ve yeri yerinde yapar. Bütün bu sistematik düzenin içerisinde sürekli çalışır, kafa yorar, pratik olamaz, sakin sakin uzun uzun araştırır, didikler ve çözüme uzun yoldan ulaşır. Meraklı ve işkoliktir. Başarıya ve mükemmeliyete takıntılıdır.
Her şey onun istediği gibi olsun ister. Hataya tahammülü yoktur. Zorluklar içerisinden oldukça sağlam çıkar.
İyi bir öğrenci ve sorumluluk sahibi bir çocuktur. İyi bir ebeveyn anne, baba olurlar. Aile kurmaya ciddi bakarlar. Flört etmezler, soğukturlar. Aşk onlar için uzak bir duygudur. Duygulara hayatlarında yer vermezler.
En iyi anlaştığı burçlar: Yengeç, Boğa, Başak
En çok anlaşamadığı burçlar: İkizler, Yay, Koç

Oğlak burçlarının olumlu özellikleri nelerdir?

Oğlak burcunun Olumlu Özellikleri: Çalışkan ve azimlidir. Çok çalışır, azmeder ve hedeflerine odaklıdır. Plan ve program edinir, sorumluluk sahibidir. Kararlıdır. Sebaat eder, istekli ve kararlıdır. Zengin olma ihtiyacı ve arzusu vardır. Disiplinlidir. Azla yetinmeyi bilir. İyi eş ve iyi anne ve baba olur. Başarılı bir öğrenci ve öğreticidir.

Oğlak burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?

Oğlak burcunun Olumsuz Özellikleri: Dik başlıdır, inatçı, takıntılı, mükemmeliyetçi, dediğim dedik insanlardır. Başarı ve özveri delisidir. Sürekli çalışır, eğlenmeyi bilmez, kuşkucu ve kindardır. Kötümser olabilir, ihtiraslıdır, karamsar insanlardır. Olumlama yapamazlar, yalnızlık meraklısıdır. İşkoliktir. Kendine ve eşine, arkadaşlarına vakit ayırmaz, ayıramaz.

Oğlak burcu astrolojik göstergeleri…

Oğlak takımyıldızı nedir? Oğlak burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde Oğlak burcu temsili…

Oğlak takımyıldızının ilk dekanınında, hedefine hızla giden bir ok olarak kabul edilen Sagitta bulunur. İkinci dekanatta başlıca yıldızlar olarak Al Tair ve Aquila vardır. Son dekanda ise Dolphin yani Yunus bulunur.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni, Satürn’dür. Satürn savaşçı gezegendir, kişiyi zorlar. Burca sorumluluk yükler, sıkıştırır ve bu sınavı vermesini bekler.
Oğlak burcunun elementi Toprak’tır. Toprak elementi sakinliği, kalıcılığı ve sabitliği temsil eder.
Oğlak burcunun niteliği Öncü niteliktedir. Öncü nitelik önde olma, kariyer ve ilişkilerde başarıyı simgeler.
Oğlak burcunun uğurlu sayısı 2 ve 8’dur. Bu rakamlarda ve bu rakamlara denk gelen günlerde hayatlarına bilinmedik haberler getirir.
Oğlak burcunun uğurlu günü Cumartesi günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilirler, iyi şeyler yaşarlar ve huzurlu hissederler.
Oğlak burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi yeşil, Koyu yeşil ve kahverengi rengidir. Kapalı ve gizemli renklerdir. Ruhları böyle imgelenir.
Oğlak burcu tarot kartı simgesi Şeytan kartıdır. Şeytan kartı kötülükten, bağımlılıklardan (seks, sigara, alkol, aşk ve aldatma) bunlardan arınmayı temsil eder. Burç bu durumlarda kopmayı temsil eder. Kendi iradesini temsilen bu kart verilir.
Oğlak burcunu simgeleyen hayvan Keçi ve diğer boynuzlular. İnadı, sabit fikirliliği ve netliği temsil eder. Onlar hep haklı olduklarına inanır.
Oğlak burcuna ait bitkiler Karanfil, sarmaşık, çam, kavak ve karaağaç. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder.
Oğlak burcunun kıymetli taşı Karaelmas, kehribar’dir.
Oğlak burcunun kıymetli madeni Kurşun ’dır.
Bedende temsil ettiği bölge Kemikler, dişler ve cilt. Bu bölgelerde hastalık olabilir, o sebeple dikkat edilmelidir.