Kulvar Haber

Osman Sarıgün Kemal Kılıçdaroğlu’na özür diledi!

Osman Sarıgün Kemal Kılıçdaroğlu’na özür diledi!
21 views
24 Nisan 2019 - 22:31

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yumruk atan Osman Sarıgün, Kılıçdaroğlu’ndan özür dilerken, “Elimi salladım, Kılıçdaroğlu’na değmiş” dedi.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit Yener Kırıkçı’nın cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumrukla saldıran Osman Sarıgün‘ün savcılıkta ve mahkemedeki ifadelerinde, “Elimi salladım, Kılıçdaroğlu’na değmiş” dediği ortaya çıktı.

SALDIRGAN KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU

Şehit cenazesinde yaşananları anlatan Sarıgün, “Uzun boylu yapılı birisi beni omuzumdan itekledi. Arkamdan bir şahıs ‘Adam sana vuruyor, sen ne duruyorsun?’ diye söyledi. Bu şekilde tahminime göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumalarından birisi omzuma vurunca ben de gayri ihtiyari yumruğumu savurdum. Yumruğum Kemal Kılıçdaroğlu’na denk gelmiş. Ben Kemal Kılıçdaroğlu’nu tam görmedim. Beni tartaklayarak o alandan uzaklaştırdılar” dedi.

“Elimi salladım, Kılıçdaroğlu’na değmiş”

Sarıgün, mahkemedeki ifadesinde ise, “Herkes Kemal Kılıçdaroğlu’nu yuhaladığı için ben de oradaki bir anlık psikoloji ile yuhaladım. Sadece iki, üç kez yuhaladım. Ben kalabalığın içindeydim. Bir arbede yaşanıyordu. Birisi bana yumruk vurdu. Benim omzumdan iteledi. Zannedersem bu şahıs Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumalarından birisiydi. Ben de elimi salladım. Kemal Kılıçdaroğlu’na değmiş” ifadesini kullandı.

SALDIRGAN CESARET EDEMEMİŞ

Yaşanan olaylar sonrasında Jandarma Karakol Komutanlığı’na gittiğini, ancak teslim olmaya cesaret edemediğini de söyleyen Sarıgün, “Halde duran oğlumun yanına gittim. Oğlumun olaydan haberi yoktu. Beraber Antalya’ya doğru yola çıktık. Benim telefonum kapalıydı, jandarma ekipleri oğluma ulaştılar. Ekiplerle telefonla ben konuştum. Olgun davranarak nasihat verdiler. Ben de teslim olmaya karar verdim, geri döndüm” diye konuştu.

SALDIRGAN PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan özür dileyen Sarıgün, şöyle konuştu:

“Kemal Kılıçdaroğlu’na küfür ve hakaret etmedim. Törende bana Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlü ve fiziki yönde saldırmam konusunda yönlendiren olmadı. Ben bir anlık psikoloji ile bu eylemleri gerçekleştirdim. Törendeki kişilere ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nu yuhalayalım’ demedim. Yönlendirmedim. Kemal Kılıçdaroğlu’na taş atmadım. Ben huzurunuzda kamuoyundan, devlet büyüklerimden ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür dilerim. Oradaki bir anlık psikoloji ile yaptım. Çok pişmanım.”

İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki ifadesinin ardından Savcılık talimatıyla Çubuk Adliyesi’ne getirilen Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.