Kulvar Haber

Pokemon Dedektif Pikachu vizyon tarihi, konusu ve fragmanı

Pokemon Dedektif Pikachu vizyon tarihi, konusu ve fragmanı
48 views
10 Mayıs 2019 - 16:25

Pokemon: Dedektif Pikachu filminin merakla beklendiğini görüyoruz. İlk çıkan Pikachu filminin ardından bu merak duygusunu anlamak mümkün oluyor.

Pokemon Dedektif Pikachu vizyon tarihi

Şimdilerde ise orijinal ismi Pokemon Detective Pikachu olan filmin vizyon tarihi 10 Mayıs 2019. Filmde efsanevi bir Pokemon karakteri olan Pikachu ve eşsiz bir maceranın bizi beklediğini söylemek mümkün. Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri ortaklığında çekilen filmin aksiyon, animasyon ve macera türleriyle izleyiciyi sinemalara dolduracağı bekleniyor.

Pokemon Dedektif Pikachu konusu

Pokemon Dedektif Pikachu filmi için ismiyle bile konusu hakkında fikir sahibi olmanın mümkün olduğunu görüyoruz. Bir dedektiflik hikâyesini konu edinen film için derin bir senaryo oluşturulmuş. Harry Goodman isimli dedektifin ani bir biçimde ortadan kaybolmasıyla beraber olaylar başlamaktadır. Harry’nin oğlu Tim ise babasının kaybolmasıyla alakalı olan sır perdesini kaldırma konusunda son derece kararlı bir tutum sergiler.

Harry Goodman ile daha önceden takım arkadaşı olan Pikachu ise durumdan haberdar olur olmaz kolları sıvar. Çünkü Tim kadar Pikachu için de önemli bir kişilik ortadan kaybolmuştur. Dolayısıyla 21 yaşındaki bir genç olan Tim ile bir takım olan Pikachu’nun sınırları zorlayan bir maceraya atıldığını söyleyebiliriz.

İkilinin ilk durakları olan Ryme şehrinin zaten Pokemonlar ile insanların birlikte yaşadıkları bir bölge olduğunu biliyoruz. Yalnızca dedektifi bulmak amacıyla başlayan maceranın ulaşacağı nokta ise hepimizi tatmin edecek bir aksiyona sahne oluyor. Keza Pokemon evreninin neredeyse tüm üyelerini kapsayan Ryme şehrinde işleri karıştıran farklı dinamikler keşfediyorlar.

Hem insanlık için hem de pokemonlar için sonu yaklaştıran bu dinamikleri çözmek, ipuçlarını toplayarak sonuca ulaşmak ise Tim ve Pikachu’nun elindedir. Ailecek izleyerek keyif alabileceğimiz bir animasyonla daha karşı karşıya kalacağız.

Oyuncu kadrosu

Film için özellikle Ryan Reynolds’un Pikachu’yu seslendirecek olması heyecan yaratıyor. Ayrıca filmde Kathryn Newton, Bill Nighty, ken Watanabe, Rita Ora, Chris Geere gibi önemli oyuncular rol alıyor. Senaryosu için Rob Letterman ile Nicole Perlman ortak çalışmış. Üstelik yönetmen koltuğunda da Rob Letterman oturuyor. Pokemon Dedektif Pikachu filminin gösterimi için 10 Mayıs 2019’un hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından iple çekildiği söylenebilir.

Pokemon Dedektif Pikachu fragman