Kulvar Haber

Polils Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Polis Haftası Mesajları

Polils Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Polis Haftası Mesajları
28 views
10 Nisan 2019 - 21:05

Polils Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Polis Haftası Mesajları! Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun üzerinden tam 174 yıl geçti. Ülkemizin en kadim kuruluşları arasında yer alan Polis Teşkilatı tüm mensupları ile birlikte, ülkenin dört bir yanında fedakarane şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Polils Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü Polis Haftası Mesajları
Polils Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü Polis Haftası Mesajları

İç huzurun ve barışın sağlanabilmesi konusunda önemli görevler üstlenen Polis Teşkilatı en küçük rütbeli memurundan, Emniyet Müdürüne kadar büyük ve zorlu görevlerin başarılmasında etkili roller üstleniyor.

Polis Teşkilatının bu denli önemli bir konuma sahip olması nedeniyle ülkemizde her yıl 10 Nisan tarihi, Polis Haftası olarak kutlanıyor. Polis haftası etkinlikleri yurdun dört bir tarafında coşkulu etkinliklere sahne oluyor.  

Emniyet mensubu memurlar tarafından, etkinlikler kapsamında tören ve geçit yürüyüşleri tertip ediliyor. Törenler ile belirlenmiş program çerçevesinde konuşma ve anma etkinlikleri yürütülüyor. Yüksek rütbeli polis amirleri ile gazi polislerimiz tarafından da konuşmalar düzenleniyor.

Polis olmak için isteği ya da ilgisi olan öğrenciler için Polis Teşkilatı tarafından okullara bildiriler dağıtılarak çeşitli ziyaretler düzenleniyor. Kimi okullarda da Polis Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Böylece gelecek nesillere de ülkenin önemli bir değeri olan Polislere karşı sıcaklık ve sevgi aşılanmış oluyor.

Polis Haftası Mesajları

Türk Polis Teşkilatının 174. Yılı yurt genelinde çeşitli resmi ve özel törenlerle kutlanıyor. 6 ile 10 Nisan tarihleri arasındaki süre Polislere atfedildi. Polis Teşkilatının değerli mensuplarının bu özel günde yanlarında olabilmek ve sevinçlerini paylaşabilmek adına çok sayıda tebrik mesajı çekiliyor.

Örnek Polis Haftası mesajı; “ Polis Teşkilatına mensup tüm personelin bu anlamlı günlerini içten dileklerimle ve samimi duygularımla kutluyorum. Başta aziz şehitlerimize Allah (c.c.)’dan rahmet dilerken, şu anda teşkilat içerisinde kutsal vazifelerine devam eden tüm polislerimize görevlerinde başarılar ve mutluklar diliyor.

“10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuş olan Türk Polis Teşkilatının siz değerli mensuplarının, 174’üncü yıl dönümlerini içten ve samimi dileklerimle kutlarım. Teşkilata hali hazırda emek ve veren ve geçmiş dönemlerde emekleri geçmiş olan tüm polislere saygılarımı iletirken, şehit polislerimiz için de rahmet diliyorum.”

Tüm polis teşkilatının Polis Haftası kutlu olsun!