Kulvar Haber

Rüyada abdest aldığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada abdest almanın anlamı nedir?

Rüyada abdest aldığını görmek ne anlama gelir?
26 views
17 Şubat 2020 - 9:24

Fiziki yaşantımızda gerçekleşen olaylar nasıl bir tesadüf değilse, gördüğümüz rüyalarda aslında bir tesadüf sonucu ortaya çıkmamaktadır. Rüyada abdest almak, rüya yorumcuları tarafından daha çok hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. 

Rüya sahibinin hayırlı işlere vesile olacağı ya da hayatında yakın zaman içerisinde güzel şeylerle karşılaşacağına işaret olarak kabul edilen bir rüyadır. 

Rüyada abdest aldığını görmek nasıl yorumlanır? 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, hayırlı amellere işaret bir rüyadır. Ancak böyle bir rüya sadece manevi açıdan değil, aynı zamanda maddi açıdan da rüya sahibinin refaha kavuşacağına işaret etmektedir. İslami rüya tabirleri yapan kişiler böyle bir rüyayı genellikle bu şekilde yorumlarken, yine diyanet rüya tabirleri sözlüğünde de benzer ifadeler yer almaktadır.

Rüyada abdesti yarım bırakmak nasıl yorumlanır? 

Rüyanızda abdest alırken farklı bir sebepten dolayı yarım bıraktığınız ise, sürekli yapmayı çok isteyip de yapamadığınız hayırlı bir iş için henüz vaktin gelmediği şeklinde yorumlanır. Yapacağınız iş için biraz daha vakit gerektiğine işaret ettiği gibi, büyük bir emek harcanması gerektiği şeklinde de yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada abdest almaya çalışmak 

Rüyada abdest almaya çalıştığınızı görmek ancak bu çabanın nasıl sonuçlandığını görememek, herhangi bir hayırlı işte amacınıza ulaşacağınız şeklinde yorumlanır. Şayet soğuk bir yerde abdest almaya çalışıyorsanız, böyle bir rüya ise kaybolan ya da çalınan bir eşyanızın kısa zamanda bulunacağı şeklinde yorum yapılır.

Abdest bozulduktan sonra abdest almak nedir? 

Rüyanızda abdestli iken abdestinizin bozularak tekrardan abdest aldığınızı görüyorsanız, böyle bir rüyada yine iyiye işarettir. İslami rüya tabirlerine göre abdest üzerine abdest almanın önemine dikkat çekilerek, böyle bir rüyanın yorumu genellikle olumlu bir şekilde yapılmıştır.

Rüyada abdest almak isteyip de su bulamamak ne anlama gelir? 

Rüyanızda abdest almak için su aradığınızı fakat bulamadığınızı görüyorsanız, bu rüya daha çok isteklerinizin gerçekleşmeyeceği ya da derman aradığınız herhangi bir soruna çare bulamayacağınız şeklinde yorumlanır. 

Abdest suyundan içmek nasıl yorumlanır? 

Abdest aldıktan sonra abdest suyundan içtiğinizi görmeniz, manevi anlamda hayır veya sanata işaret ettiği gibi, dünyanın zenginliklerine de kanmak şeklinde yorumlanır.

Rüyanızda abdest alırken abdestinizi eksik almak ya da kötü ve pis bir suyla almak, yapacağınız işlerde hedefinize ulaşamayacağınıza işaret sayılır. Bunların dışında abdest alıp tamamladığınız şeklinde göreceğiniz tüm rüyalar, hayırlı işler yapabileceğiniz şeklinde yorumlanır.