Kulvar Haber

Rüyada deprem görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada deprem görmek nasıl yorumlanır?
59 views
21 Eylül 2019 - 5:11

Rüyada deprem görmek yine tüm rüyalarda olduğu gibi, kişinin gördüğü rüyada ki haline göre, farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada deprem olduğunu görmek ne anlama gelir? Sorusuna, ünlü rüya tabirleri yorumcularının vermiş oldukları bilgiler ışığında cevap vereceğiz.

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir?

Böyle bir rüya görmek genellikle kişinin hayatı için yaptığı planlarda, hiç ummadığı anlarda değişiklikler olacağı şeklinde yorumlanır. Bu değişiklikler bazen kişinin hayatını olumlu etkileyecek değişiklikler olurken, bazen de planlarını altüst edecek değişiklikler olarak yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin konumuna göre rüyada deprem olduğunu görmek, şu şekillerde yorumlanmaktadır.

Rüyada büyük bir deprem olduğunu görmek

Rüyayı gören kişinin birçok olumsuzlukla karşılaşacağı ve sıkıntı yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Ayrıca rüya sahibi hakkında tanıdığı bir kişinin bazı ortamlarda, fitnelik fesatlık çıkaracağına işarettir.

Bunun dışında rüya sahibinin deprem olmadığı halde rüyasında deprem olduğunu zannetmesi, kazanmış olduğu ünü kaybedeceği ya da bu ünü ile ilgili sıkıntılar yaşayacağını işaret eder. Kişinin bu depremden kurtulduğunu görmesi ise, o süreç içerisinde karşılaşacağı bela ve sıkıntılardan, bir takım çabaları sayesinde kurtularak daha rahat olacağına işarettir.

Rüyada şiddetli sarsıntı görmek

Yıkıma uğratan bir deprem yerine rüyasında şiddetli sarsıntı olduğunu gören kişi, yakın zaman içerisinde önemli bir haber alacak demektir. Ancak bu haberin olumlu ya da olumsuz bir haber olup olmadığı konusunda, rüya tabirleri yorumcuları tarafından kesin bir yorum yapılmamıştır.

Rüyada depremde evin yıkılması ne anlama gelir?

Bu rüyayı gören kişinin, evine girip çıkan insanlara dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü bu kişiler arasında ailenizin içine fesatlık sokarak, aile içinde kavgaların çıkmasına neden olacak kişiler olma ihtimali yüksektir.

Temel olarak baktığımızda rüyada depremde evinin yıkıldığını görülmesi, kişinin aile düzeninin önemli ölçüde dağılacağı ya da huzursuz olacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada deprem görmek hakkında rüya sözlüğü yorumcularının yapmış oldukları diğer yorumlar, şu şekildedir.

Deprem esnasında dua etmek ne anlama gelir?

Kişinin hayatında atacağı önemli adımların, başarıyla sonuçlanacağı şeklinde ifade edilir. Çevresince sevilip sayılan bir kişi olacağına işaret edilen bu rüyada, kişinin çalışma hayatında da kendi çabaları sayesinde büyük başarılar elde edeceği şeklinde yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada büyük depremden sağ çıkmak ne anlama gelir?

Bu rüyada hayra yorulmayan rüyalar arasında olup, rüyasında büyük bir depremde herkesin öldüğünü ancak sadece kendinin sağ kaldığını gören kişinin, ölümcül bir kaza ya da hastalık geçireceği ya da hayatını kaybedeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Şayet kişi hastalanmaz ya da ölmezse, hayatında önemli olumlu değişikliklerin olacağı şeklinde yapılan yorumlarda, rüyasında depremden sağ kurtulan kişi için yapılan ikinci yorumlardır.

Hamile kadının rüyasında deprem görmesi

Rüya tabirleri uzmanlarınca ortak kanı, hamile kadının rüyasında deprem görmesi, olumsuz olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya kadını olumsuz ve huzursuz günlerin beklediğini göstermektedir. Aynı zamanda taşınmaya yani mekan değişikliğine de işaret eden bu rüya, kişinin bir yerden başka bir yere taşınacağını da ifade edebilmektedir.

Denizde deprem görmek ne anlama gelir?

Deprem görülen rüyaların en hayırlı olanlarından birisi olan denizde deprem görmek, rüyayı gören kişinin yakın zamanda bol rızka kavuşacağı ve süreklilik arz edeceği, iyi dileklerinin gerçek olacağı ve bekar ise karşısına hayırlı kısmetlerin çıkacağı şeklinde yorumlanır. Denizde deprem görülmesi genellikle, bereketli ve huzurlu bir yaşama işaret etmektedir.

Başkasının evinde deprem olduğunu görmek

Böyle bir rüya genellikle dedikoduya işarettir. Kişi rüyasında başka birinin evinde iken depreme yakalandığını ve bu depremde evin yıkıldığını görürse, çevresindeki insanların hakkında dedikodu çıkacağına işarettir. Ayrıca çok zayıf bir yorum olsa da, bu rüya kişinin trafik kazası geçireceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Depremde insanların sağa sola kaçtığını görmek

Böyle bir rüya yorumu genelde bireysel bir yorum olmayıp, o bölge halkının sıkıntıya düşeceği şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Rüya tabiri uzmanlarınca böyle bir rüya hakkındaki ortak kanı budur.

Rüyada depremden kurtulmak ne anlama gelir?

Kişinin günlük hayatında bir takım sorunlardan dolayı ruhen ve bedenen büyük yorgunluk yaşayacağı, ayrıca yaşadığı bu yorgunluğun ardından sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumlanır.

Yeni rüya tabirleri hakkında haberler için, takipte kalmaya devam ediniz.