Kulvar Haber

Rüyada deprem olduğunu görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada deprem olduğunu görmek nasıl yorumlanır?
221 views
17 Şubat 2020 - 11:34

Birçok rüya yorumcusu ve kaynağa göre rüyada deprem olduğunu görmek, olumsuz yorumlanır. Genellikle kötülük ve bela olarak yorumlanan rüyada deprem görmek, psikolojik yetkileri ile birlikte rüyayı gören kişiyi ayrıca olumsuz etkileyen rüyalar arasındadır. 

Kimi İslam alimleri bu rüyanın rüya sahibinin dini görevlerini ihmal etmesi nedeniyle bir uyarı kabul ederken, kimi rüya yorumcuları ise kişinin hayatında birtakım zorluklarla karşılaşacağı şeklinde yorumlar. Ancak rüyada deprem görülmesi sadece olumsuzluk işareti olarak görülmemeli, depremle ilgili görülen farklı rüyaların bazılarının, olumlu olduğu da bilinmelidir. Rüyada deprem görülmesi görülecek depremin çeşidine göre, aşağıda farklı şekillerde yorumlanmıştır. 

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Hakkında Yorumlar 

Gerçek hissi veren deprem görmek 

Rüyasında gerçek hissi veren bir deprem gören kişinin iş ve aile yaşantısında farklı sıkıntıların ortaya çıkması şeklinde yorumlar yapılır. Bu sıkıntılar rüyada görülen depremin gerçeklik hissine göre uzun ya da kısa sürecektir. Bazen ise normalde ibadetlerini yerine getiren ancak son zamanlarda uzun süre aksatmaya başlayan kişiler için, bu rüya uyarı olarak kabul edilir.

Rüyada evinin iyice sallandığını görmek 

Rüyada evinin şiddetli bir şekilde sallandığını görülmesi, kişinin aile yaşantısında büyük sıkıntılar göreceği şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya iş ortamında da birtakım aksaklıkların ortaya çıkacağına işaret kabul edilmektedir.

Depremde öldüğünü görmek 

Rüyada deprem görülmesi yorumları için yapılan olumsuz yorumlardan biri de, depremde kişinin öldüğünü rüyasında görmesidir. Rüya sahibinin yakın zamanda gündelik hayatında yaşayacağı olumsuz sıkıntılar, bu rüya için yapılan yorumlar arasındadır. 

Rüyada depremden kurtulmak 

Rüyada deprem görmek ile ilgili yapılan olumlu yorumlar arasındaki depremden kurtulmak, neredeyse tüm rüya yorumcuları tarafından olumlu kabul edilmektedir. Bu rüyayı gören kişinin hasta olması durumunda hastalıktan kurtulacağı, maddi sıkıntılar çeken kişinin ise yine bu sıkıntılardan kurtulması şeklinde yorumlanır. Aile ve iş yaşantısında sıkıntı gören kişiler de, bu sıkıntılardan önemli ölçüde kurtularak rahata erecek şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada deprem anında dua etmek 

Bu rüyayı gören kişinin yaşadığı sıkıntılar için Allah’a daha çok sığınarak ondan yardım dilemesi halinde, sıkıntılarını kısa sürede atlatacağı şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Yani bu rüyayı görüp de hayatında sıkıntı yaşayan kişilerin, dua ederek sıkıntılarından kurtulmaya çalışması sonuç verecektir anlamı taşır. 

Depremde evin yıkıldığını görmek 

Rüyanızda yaşanan bir depremde evin yıkıldığını görmek, maddi sıkıntılara işarettir. Sadece kişisel sıkıntılar değil aynı zamanda ülkede pahalılık görüleceği şeklinde de yorumlar yapılır. 

Rüyada başka bir yerde deprem olduğunu görmek 

Rüyada kişinin bulunduğu yerden çok uzakta deprem olduğunu görmesi, yakınlarından ya da tanıdıklarından bazı insanların çeşitli sıkıntılara düşeceği şeklinde tanımlanır. Bu sıkıntılar maddi sıkıntılar da olabileceği gibi, sağlık sorunları ya da ailevi meseleler şeklinde de ortaya çıkabilir. 

Rüyada deprem olduğunu izlemek 

Rüyada deprem görmek için olumsuz yapılan yorumlar arasındaki deprem olduğunu izlemek, hayatınızda çevrenizdeki kişilerin yaşayacağı olumsuzluklara şahit olmak anlamı taşır.

Denizdeyken deprem olduğunu görmek 

Herhangi bir şekilde denizde ilerlerken deprem yaşadığınızı gördüyseniz, bu rüya yaşayacağınız sorunlar karşısında çaresiz kalacağınıza işaret etmektedir. Üzüntü ve kedere işaret eden bu rüya, aynı zamanda bu üzüntünün uzun süreceği şeklinde tanımlanır. 

Evdeyken deprem olduğunu görmek 

Rüyanızda kendi evinizde bulunurken deprem olduğunu görmeniz, aile içerisinde sıkıntılar yaşayacağınız anlamına gelmektedir. Evinin depremde yıkılması ve ailenin içeride bulunması durumunda ise, ailevi sıkıntıların büyük ayrılıklar getireceğine işaret olarak kabul edilir.

Rüyada camide deprem olduğunu görmek 

Özellikle içinde bulunduğunuz camide deprem olduğunu gördüyseniz, bu rüya iyi niyetinizden dolayı zarar göreceğinize işaret etmektedir. Aynı rüyayı caminin içerideyken yıkılması şeklinde görmek ise, yine iyi niyetiniz sebebiyle göreceğiniz zararın çok büyük olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kabe’de deprem olduğunu görmek 

Rüyasında Kabe’de deprem olduğunu gören kişi, itibar ve saygınlığını kaybedecek şeklinde yorumlanan rüyalardan biridir. Özellikle Kabe’nin deprem sonrası yapılması ise, bu itibar kaybının büyük etkisinin olacağına işaret eder. 

Deprem çatlağı görmek 

Kısa zaman içerisinde olumsuz bir olayın ortaya çıkacağı ve bu olumsuzluğun rüya sahibini yıpratacak şekilde işaret sayılır. Ancak rüya sahibinin kendine çeki düzen vermesi durumunda, hayatında giden olumsuzlukları kısa sürede telafi edip daha iyi yerlere gelmesi olarak da kabul edilmektedir. Rüyanızda deprem çatlağının içine düştüğünü görmek ise, zararla karşılaşacağınız şeklinde yorumlanır. Ayrıca deprem çatlağı, yanlış insanlarla iş yaptığımızı daha göstermektedir.

Rüyada depremle birlikte kıyametin geldiğini görmek 

Depremle birlikte kıyametin geldiğini görmek, o bölgede önemli sorunların ortaya çıkacağını göstermektedir. Ya da rüya sahibinin ailesinde birçok insanın, farklı sorunlarla boğuştuğunu işaret eder. Bu sorunlar aile içerisinde birden fazla kişinin hasta olması ya da maddi sıkıntılarla karşılaşması şeklinde ortaya çıkabilir. Ya da bir kaza sonucu aile bireylerinin yaralanması da, deprem olurken kıyametin kopması rüyası için yapılan yorumlar arasındadır.

Namaz kılarken deprem yaşanması 

Rüyada deprem olması yorumları arasında uyarı niteliği taşıyan bu rüya, genellikle rüya sahibinin ibadetlerini eksik ve önemsemeden yaptığı için uyarı olarak kabul edilmektedir.

Rüyada asansörde deprem olduğunu görmek 

Siz asansördeyken rüyanızda deprem olduğunu görmek, iş hayatınızda ya da arkadaşlarınız arasında sıkıntılar yaşayacağınızı gösterir. Yaşanan kötü gelişmeler sonrasında, işinizi ya da arkadaşınızı kaybetmeniz söz konusu olabilir.