Kulvar Haber

Rüyada mezar görmek ne anlama gelir?

Rüyada mezar görmek ne anlama gelir?
133 views
23 Eylül 2019 - 5:02

Rüyaların insanların manevi dünyası ile ilgili birtakım mesajlar içerdiği, gerek İslam alimleri ve gerekse rüya tabirleri bilimi ile uğraşan kişiler tarafından, sıklıkla dile getirilmektedir. Rüyada mezar görmek, yine bu gizemli alemde insana verilen bir takım mesajları içermektedir.

Bu rüya tabirleri yazımızın devamında, rüyada mezar görmek ile ilgili, rüyanın şekline ve rüya sahibinin konumuna göre farklı yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada mezar görmek nasıl yorumlanır?

Rüyanın görülme şekline bağlı olarak değişiyor olsa da, genellikle hayra yorulan rüyalardan biridir. Özellikle kişinin günahlarına tövbe edip hayatını düzene koyacağı şeklinde yorumlanan rüyada mezarın görülmesi, kişinin ömrünün uzun olacağına işaret şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada mezar taşı görmek nasıl yorumlanır?

Bekar bir kişi için mezarlık ziyareti yaparak mezar taşlarına baktığını görmesi, uzun ömre işarettir. Mezar taşlarının üzerinde yazanları rüyasında okumak da, yine aynı şekilde ifade edilmektedir.

Rüyada mezar sulamak nasıl yorumlanır?

Rüyasında mezar suladığını gören kişi, yakın zamanda bir çocuk sahibi olacak şeklinde yorumlanır. Mezarın üzerine çiçek diktiğini gören kişi de, yine aynı şekilde çocuk sahibi olacak şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin mezar sularken kuşların gelerek bu sudan içmesi ise, o mezarda yatan kişinin yakınlarından, dua beklediği yönünde yorumlanır.

Rüyada mezar yaptırmak ne anlama gelir?

Kişinin rüyasında mezar yaptırdığını ya da kendisinin mezar kazdığını görmesi, bir inşaata başlayacağına işaret etmektedir. Mezarın üzerini örtmek ise, rüya sahibinin ömrünün sağlıklı ve bereketli geçeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada temiz mezar görmenin anlamı nedir?

Rüyayı gören kişinin geçmişte yapmış olduğu bir işten dolayı, beklemediği bir anda eline toplu para geçeceği şeklinde tabir edilmektedir. Mesela daha önce çalıştığı iş yerinden alamadığı parayı alması, bunlardan biridir.

Rüyada mezarlıkta olduğunu görmek

Kişinin kendisini bir mezarlıkta görmesi, yakın zaman içerisinde yaşadığı bir şeyden dolayı pişmanlığını ifade eder. Bu pişmanlık sadece yaptığı bir hata değil aynı zamanda, doğru bildiği bir işten de pişmanlık duyabileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada mezar örtmek nasıl yorumlanır?

Rüya sahibinin hasta olması ve böyle bir rüya görmesi durumunda, yakın zamanda şifa bulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Herhangi bir hastalığı bulunmayan kişi ise, ömrü boyunca önemli bir hastalığa yakalanmayacak ve hayatında büyük sıkıntılarla karşılaşmadan yaşayacak şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada mezar almak ne anlama gelir?

Kişinin rüyasında mezar aldığını görmesi, bekar ise evleneceğine işarettir. Kişi rüyasında almış olduğu mezara sahibinin belli olması için adını soyadını yazdırırsa, bu durumda ise bu kişinin evleneceği kişi, çevresinden tanıdığı bir kişi olacaktır.

Bu yorum elbette ki bekar rüya sahibi için geçerli olup, evli olanlar için ise dünya malına işaret eder. Bu rüyanın dünya malına işaret etmesi ayrıca, bekar kimseler için de geçerlidir.

Rüyada mezar açmak ne anlama gelir?

Bu rüya hakkında en fazla yapılan yorum, o mezarda yatan kişinin hayatta yapmak istediği bir işi yapamadan ölmesi durumunda, o işi mezarı kazan kişinin yapacağını göstermesidir.

Rüyada ölmeden mezara girmek nasıl yorumlanır?

Rüya sahibinin kadın olması durumunda, istediği kişiyle evleneceğine işarettir. Bekar erkekler için ise, iyi huylu bir kadınla evlenip mutlu bir yuva kurmaya işaret olarak yorumlanır.

Rüyada mezarlar arasında dolaşmak neyi ifade eder?

Kişinin hayatının önemli bir kısmının boş işlerle geçeceğine, o ana kadar da yine işe yaramayan boş şeylerle uğraştığına işarettir.

Ayrıca rüya sahibinin evine yine hiçbir işe yaramayan gereksiz insanların girip çıktığına, bu insanların da rüya sahibinin hayatında hiçbir anlam ifade etmediğine işaret sayılır.

Üzeri yeşil ile örtülü bir mezar görmek ne anlama gelir?

Tanıdığınız bir kişinin mezarı üzerinde yeşillikler görmek, o kişinin ahiret hayatında güzel bir makama sahip olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir. Ahiret hayatını elbette ki dünyadaki kişilerin bilmesi mümkün olmasa da, rüyalar bu anlamda birtakım işaretler verebilmektedir.

Rüya sahibinin mezar sahibini tanımaması halinde ise, yakında salih ameller işleyerek sevap kazanacağınız ve insanlar arasında saygı duyacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada Mecusi mezarlığının görülmesi

Böyle bir rüya genellikle rüya sahibinin haram yollarla mal sahibi olacağına, işaret etmektedir. Kazanılan bu mal ise, rüya sahibine hayır getirmeyecektir.

Rüyada mezarda ölüleri çiğnemek ne anlama gelir?

Rüyasında ölüleri çiğnediğini gören kişi, yaşamında bazı zorluklarla imtihan edilecek şeklinde yorumlanmaktadır.

Kişinin yakın zamanda başına bir takım işler geleceği ancak bu belalardan kendi çabasıyla kurtulacağı da, bu rüyayı gören kişiler için yapılan yorumlar arasındadır.

Rüyada ölülerle gülüp oynamak nasıl yorumlanır?

Rüya sahibinin mezarlık içerisinde kendi başına ya da ölülerle gülüp oynadığını görmesi, büyük günahlar işleyeceği şeklinde yorumlanır. Çünkü mezarda gülmek ve oyun gibi bazı hareketlerde bulunmak, normalde de mekruh olan bir durumdur.

Bu kişinin kısa zaman içerisinde fitne ve bela ile karşılaşacağı da, yapılan yorumlar arasındadır.

Bir ölünün mezara konulduğunu görmek

Bu rüyayı gören kişinin hapis olması durumunda, kısa sürede özgürlüğüne kalkacağına işaret sayılır. Ölünün mezara konulduğunun görülmesi, genellikle özgürlüklere işaret olarak yorumlanır. Ayrıca kendisine iftira atılan kişinin, bu iftiralardan aklanacağı şeklinde yorumlarda, bu rüya sahipleri için yapılmaktadır.

Rüyada aile mezarlığı görmek ne anlama gelir?

Bu rüyayı gören kişinin genellikle, ailesi ile birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür geçireceği işaret edilmektedir. Aile içerisinde büyük bir dayanışmanın yaşanacağı ve o dönemlerde ortada olan bir sorunun, bu şekilde atlatılacağı da bu rüya için yapılan yorumlardan biridir.

Rüyada bir mezarın başka bir yere taşınması

Bu rüya kişinin bulunduğu yerden başka bir yerde, ev alacağına ya da uzak bir yere taşınacağına işaret sayılmaktadır. Rüya sahibinin zenginleşerek mal sahibi olacağı da, bu rüya için yapılan en sık yorumlar arasındadır.

Birkaç madde haricinde görüldüğü gibi rüyada mezar görmek, genellikle hayra işarettir. En güncel haberler ve yeni rüya tabirleri için, sitemizi takip etmeye devam edin.