Kulvar Haber

Rüyada namaz kılmak ne anlama gelir?

Rüyada namaz kılmak ne anlama gelir?
116 views
03 Ekim 2019 - 10:07

Genellikle hayırlı bir rüya şeklinde yorumlanan rüyada namaz kılmak, rüyanın içeriğine göre olumsuz ve farklı yorumlarında yapıldığı rüyalardan biridir.

Rüyada namaz kılmak nasıl yorumlanır?

Rüyada namaz kılınması, namazın İslamiyet’in öngördüğü şekilde eksiksiz ve huşu içinde kılınması halinde, hayırlı rüyalar arasında gösterilmektedir. Ancak namazın kıbleden farklı bir yöne doğru kılınması ve bunun hissedilmesi gibi farklı rüyalar da, rüya yorumcuları tarafından değişik şekillerde yorumlanmıştır. Görülen rüyanın durumuna göre, ünlü rüya sözlüğü yazarları aşağıdaki yorumları yapmaktadır.

Rüyada farz namazı kıldığını görmek

Bu rüyayı görmek bir emaneti yerine getirmeye, bir devlet görevinde yüksek bir mertebede memurluğa, korku ve endişelerden sıyrılmaya işaret kabul edilmektedir.

Kişinin olması gerektiği gibi namazın farzlarını ve sünnetlerini yerine getirerek tam bir huşu içerisinde namazını kılması, zulüm de olan birinin bu zulümden kurtulması, ödemekte zorlandığı bir borcunu ödemesi ve kısa süre içerisinde hayatının tam olarak düzene binmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Küs olduğu biriyle barışmak ve verdiği önemli bir sözü tutabilmek de, yine bu rüya için yapılan yorumlardan bazılarıdır.

Rüyada öğle namazı kıldığını görmek

Rüyasında öğle namazı kıldığını ve bu namazı eksiksiz bir şekilde tamamladığını gören kişi, olmasını çok istediği bir şeyin olacağının haberini alacaktır. Borcundan dolayı cezaevinde olan bir kişinin bu rüyayı görmesi de, borcunun bir yakını tarafından ödenip cezaevinden kurtulacağına işaret olarak kabul edilir. Rüyada öğle namazı kılmak genel anlamda, hayırlı bir rüyadır diyebiliriz.

Rüyada camide namaz kılmak

Camide namaz kıldığını gören rüya sahibinin, toplum içinde itibarının artacağı ve helal bir kazanca kavuşacağı, bu için yapılan başlıca yorumlardır. Kişinin toplum içerisinde sevilip sayılan birisi konumuna geleceği de, bu rüyanın işaret ettiği şeyler arasındadır.

Rüyada Kâbe’de namaz kıldığını görmek

Kişinin rüyada Kâbe’de namaz kıldığını görmesi, en hayırlı sayılabilecek rüyalar arasındadır. Yine toplum içinde saygınlığının artması, bu saygınlığın çok geniş kitlelere ulaşması, kişinin sıkıntılarından kurtulması ve çok sevdiği birine kavuşması gibi farklı birçok yorum bu rüya için yapılan ortak yorumlar arasındadır.

Rüyada sabah namazı kıldığını görmek

Rüyasında sabah namazı kıldığını görmesi, yaşadığı sıkıntılardan kendi gayretiyle kurtulacağına işaret sayılır.

Rüyada Cuma namazı kıldığını görmek

Kişinin rüyasında Cuma namazı kılması, beklentilerinin er ya da geç karşılanacağı şeklinde yorumlanır. Ayrıca kalabalık bir ortamda namaz kılmak, kişinin toplum tarafından saygınlığına işaret kabul edildiği için cuma namazı kılmak da, namazı kılan kişinin toplumda saygınlık göreceği şeklinde ifade edilir. Diğer ara namazlarda, yine aynı şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada cenaze namazı kılmak

Rüyayı gören kişinin sıkıntılarının tıpkı o cenaze gibi, toprağa gömüleceği yorumları bu rüya için yapılan başlıca yorumlardır. Ayrıca namazı kılınan kişinin, rüya sahibinden dua beklediği yorumları da yapılmaktadır. Eğer ki cenazesi kılınan kişi henüz hayatta ise, bu kişinin birtakım yardımlara ihtiyacı olduğuna işaret sayılar.

Nafile namaz kılınması nasıl yorumlanır?

Rüyada nafile namaz kılmak, kişinin beklenmedik bir şekilde mala kavuşacağı ya da hiç beklemediği iyi haberler alacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada bayram namazı kılmak

Rüyada bayram namazı gibi kalabalık bir cemaatle namaz kıldığını görmek, büyük bir saygınlığa işaret eder. Ayrıca kişinin iş hayatında başarılı olup herhangi bir işte çalışıyorsa mevki sahibi olacağına, kendi işini yapıyorsa da sektöründe beklemediği başarıları elde edeceğine işarettir.

Rüyada abdestsiz namaz kılmak

Rüya sahibinin boş işlerle vakit kaybettiği, ya da uğraş verdiği işlerden elinin boş döneceği yorumları yapılmaktadır. Kısacası bu rüya, rüya sahibinin çabalarının boş olduğunu göstermektedir.

Kıbleden ters yönde namaz kılmak

Rüyada namaz kılmak şeklinde görülen rüyalar arasında, olumsuz yorumlanan rüyalardan birisi kıbleden ters yönde namaz kılmaktır. Bu rüya kişinin yaptığı işlerde, yanlış yolda olduğunu gösterir.

Yukarıda görüldüğü gibi rüyada namazı hakkıyla kılabilmek, genellikle olumlu şeylerin yaşanacağına işaretler. Tam tersi durumlarda namaz kılmak ise, bu tip rüyalar için olumsuzluğa işaret etmektedir.