Kulvar Haber

Rüyada yangın görmek

Rüyada yangın görmek
74 views
17 Şubat 2020 - 10:50

Hayatımızda felaket olarak karşımıza çıkan yangınlar, rüyada farklı anlamlar içermektedir. Rüyada yangın görmek hakkında yapılan yorumlar, rüyanın nasıl gördüğüne bağlı olarak olumlu ve olumsuz şekillerde yorumlanır. 

Günlük hayatımızda büyük bir korku ve endişe yaratan yangınların rüyada görünüş şekilleri bir hayli ilginç olabilir. Rüyada yangın görmenin rüyanın şekline göre yapılan yorumlarına aşağıda ayrı ayrı yer verdik. 

Rüyada yangın görmek 

Rüyada yangın görmek ile alakalı yapılan tabirlere baktığınızda, rüyanın yorumu için çıkan dumanın rengi ne kadar farklı yorumlar yapıldığını görmekteyiz. Yangının rüyadaki görülüş şekline göre yapılan yorumlar, şu şekildedir. 

Rüyada evin çevresinde yangın görmek 

Rüyanızda yaşadığımız evin çevresinde yangın çıktığını gördüyseniz, bu da çok hayırlı işler peşinde zaman harcayacağınıza işaret olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin en zor günlerden kolaylıkla çıkıp dert ve sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumlar yapılmaktadır. 

Rüyada çıkan yangını söndürmek 

Rüyada çıkan yangını söndürmek, rüya sahibinin mevcut sıkıntılarından biraz çaba göstererek kurtulacağı şeklinde işarettir. Çıkan yangının başkaları ile söndürülmesi ise, hayatınızda yaşadığınız sorunları yakın çevreniz ve arkadaşlarınızın destekleri ile daha hızlı bir şekilde ortadan kaldıracağınız şeklinde yorumlar daha çok yapılır. 

Ayrıca bazı rüya yorumcuları rüyada yangın görmek ve söndürmek ile ilgili, rüyayı gören kişinin çevresinde görülecek bir fitneyi önlemek şeklinde yorumlar.

Yangındaki dumanın siyah olması 

Rüyada siyah görmek, olumsuzluk işareti olarak kabul edilir. Rüyada yangın dumanının siyah olması da, yine aynı şekilde olumsuz kabul edilmektedir. Böyle bir rüya gören kişi, maddi ve manevi zorluklar yaşayacak ve bu zorluklar uzun süre devam edecektir. 

Rüyada eşyaların yandığını görmek 

Rüyada eşyaların yanması, rüya sahibinin finansal konularda ki sıkıntıları aşarak, sorunlardan kurtulmasına işarettir. Eşyaların yandığının görülmesi aynı zamanda rüya sahibinin, yeni eşyalar alacağı şeklinde yorumlanır. 

Yangın çıktığını duymak ne anlama gelir? 

Rüyada yangın görmek yerine yangın çıktığını duymak, rüya sahibinin üzüleceği bazı haberler alması şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi tatsız haberler alacağı gibi, duymak istemeyeceği kötü sözleri de çevresinden ya da işyerinde amirlerinden duyabilir. Ayrıca rüyayı gören kişinin gülen yüzünün solmasına neden olacak, üzüntülü haberler alması da bu rüya için yapılan yorumlar arasında sıklıkla yer almaktadır. 

İnsanların yangın etrafında toplanmasını görmek 

Rüyanızda insanlar bir yangının etrafında toplanmışsa, önümüzdeki uzun bir sürenin bol ve bereketli olacağına işaret sayılır. Bu bolluk ve bereket sizin evinizin içinde olduğu gibi, yakın çevrenizde de olabilir. 

Rüyada yangın çıkardığını görmek ne anlama gelir? 

Rüya sahibinin yangın çıkardığını görmesi, istemeyerek de olsa çevresinde birine kötülük yapacak anlamı taşır. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin doğru yoldan ayrılarak bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde hatalar yapacağı bu rüya için yapılan yorumlar arasındadır.

Rüyada elbisesinin yandığını görmek nasıl yorumlanır? 

Bu rüya kişinin aile bireylerinden biriyle ya da akrabaları ile arasının açılacağı şeklinde yorumlandığı bir rüyadır. Ayrıca rüya sahibinin gurbete çıkması ve bu yüzden çevresiyle olan iletişiminin kısmen kesilmesi şeklinde de yorumlanır. 

Rüyada dükkan yandığını görmek 

Rüya sahibine bir uyarı niteliğinde rüyalar arasındadır. Bu rüya kişinin bilerek ya da bilmeyerek işinde hileli davrandığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada dumansız yangın görmek 

Durgun işlerin bir anda hareketlenmesi ve kazanç sağlanması şeklinde yorumlar, dumansız yangın görmek ile ilgili en fazla yapılan yorumlar arasında yer almaktadır. Sıkıntılardan kurtulmak ve kötü günleri aşmak için, kısa bir zaman kaldığı bu rüya için yapılan yorumlardan biridir. 

Rüyada arabanın yandığını görmek 

Araba yandığını görmek, rüya sahibinin planladığı iş ya da akraba ziyaretinin iptal olacağı ve tüm seyahat planlarının alt üst olacağı şeklinde yorumlanır. 

Olumsuzluk işaretçisi olan bu rüya, aynı zamanda maddi sıkıntılara işaret etmektedir. Dost zannedilen kişilerden darbe almak, çok güvendiği birinden gelecek ağır bir darbe şeklinde yorumlar, yine rüyada araba yandığını görmek için yapılan yorumlar arasındadır. 

Rüyada yangın görmek ile ilgili yapılan yorumlar, genellikle bu şekildedir. Yangından çeşitli şekillerde faydalanmak genellikle olumlu şeylere işaret iken, rüyada yangından zarar görmek ya da korku yaşamak ise, olumsuzluk işareti sayılır.