Kulvar Haber

Saç Rengini Koruma Yolları Saç Maskesi Yöntemleri Bakım Yağları

Saç Rengini Koruma Yolları Saç Maskesi Yöntemleri Bakım Yağları
7 views
13 Nisan 2019 - 0:09

Saç Rengini Koruma Yolları Yöntemleri Bakım Saç Maskesi Bakım Yağları! İnsanlar güzel görünmek için ilk olarak saç stilini ya da rengini değiştirirler. Saçları güzel göstermeye çalışırken yapılan işlemler saçlara daha büyük zararlar verebilir.

Saç Rengini Koruma Yolları Saç Maskesi Yöntemleri Bakım Yağları
Saç Rengini Koruma Yolları Saç Maskesi Yöntemleri Bakım Yağları

Saç Rengini Koruma için Öneriler

Özellikle saçları boyadıktan sonra gerekli bakım gösterilmez ise saçlar rengini kaybeder ve boya saçlarınızın daha donuk bir görünüme sahip olmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı boyadıktan sonra gerekli bakımı yaparak saçlarınızın parlaklığını ve canlılığını koruyun.

Saç maskesi

Saçlarınızı boyadıktan sonra haftada 1 kez saç tipinize uygun saç maskesi ile saçlarınızı besleyin. Saç maskesini saç tellerine sürüp bir süre beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Sıcak su saçlarınıza zarar verebilir bu nedenle ılık su ile yıkamanız gerekir.

Saç Kremi

Saç rengini koruma rutininde en önemli etken, saç kremi kullanımıdır. Saçlarınızı her yıkadığınızda mutlaka saç kremi kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız saç kreminin boyalı saçlar için uygun olmasına dikkat edin.

Şampuanlar saç rengini koruma konusunda yardımcı olmadığı için beraberinde saç rengini korucu saç kremleri kullanarak saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Bakım Yağı

Saç bakım yağları saç rengini koruma düzeni için önemlidir. Saç Bakım Yağı, saç sağlığınızı korumaya yardımcı olabilir, saçlarınızın daha güçlü ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Saç tipinize uygun doğal bakım yağı kullanarak saçlarınızın rengini koruyun. Saç bakım yağlarını kuru saçlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Doğru Şampuan Seçimi

Kullandığınız şampuanın saç rengini koruyucu özellikte olmasına dikkat edin. Normal saç şampuanları saç rengini koruma konusunda yardımcı olmaz. Bu nedenle doğru şampuanı seçin. Bu şampuanlar saç renginizi daha uzun süre korumaya yardımcı olarak saçlarınızı korur. 

Saç Rengini Koruma Rutininde Doğru Duş Alımı

Saç bakımı yaparken doğru şampuan, doğru saç kremi, saç maskesi ve diğer saç bakım ürünlerini kullanmaya dikkat ettiğiniz gibi saçlarınızı doğru yıkamaya da dikkat etmelisiniz.

Saçlarınızı yıkarken yıkama şekli saçlarınıza farklı şekillerde etki eder. Suyun saçınıza direk olarak etki etmesi saçlarınıza zarar verebilir. Sıcak su saçlarınızın kurumasına ve gözeneklerin açılmasına neden olduğu için boya renginin solmasına neden olabilir. Saçlarınızı ılık su ile yıkamaya özen gösterin.

Saçlarınızı Güneşten Koruyun

Güneş ışınları saç sağlığınıza zarar verebilir. Saçlarınız ısıya uzun süre maruz kaldığı zaman cansızlaşıp, solgun görünebilir. Bu nedenle UV filtresi içeren saç bakım ürünleri kullanarak güneşten zarar saçlarınızı koruyarak eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.  

Doğru Saç Rengi

Saçlarınızı boyatmak istiyorsanız mutlaka size uygun saç rengi seçmeye özen gösterin. Boya renginin saç renginize, saç tipinize ve ten renginize uygun olması önemli detaylardır.

Saçınıza uygun renge bir kuaför yardımıyla karar verebilirsiniz. Kırmızı, turuncu, kızıl ve yeşil gibi saç renkleri kalıcı olmayan ve kolay akan renklerdir. Bu nedenle daha kalıcı ve kolay akmayan saç renklerini tercih edebilirsiniz. 

Doğru Zamanlama

Saçlarınızı boyarken doğru zamanlama çok önemlidir. Saçların temizken değil kirliyken boyanmasının daha etkili olduğu söylenmektedir.

Bu nedenle saçlarınızı boyamadan 3 gün öncesine kadar şampuan kullanmayın. Ayrıca boyadıktan sonra da birkaç şampuan kullanmamaya özen gösterin. Bu saç renginizin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur.

Derinlemesine Bakım

Saçlarınız kirli hava ve sıcak havanın da etkisiyle gün içerisinde terler ve kirlenir. Bu nedenle saçlarınıza derinlemesine bakım yaparak saç sağlığını koruyun. Saç maskesi, saç kremi, saç bakım yağları ile saç bakımınızı destekleyebilirsiniz.

Özellikle saçlarınıza boya yapmadan yaklaşık bir hafta önce saç tipinize uygun bir maske ile saçlarınızı boyaya hazır hale getirin. Saçlarınızı boyadıktan sonra da saçlarınızın rengini korumak için haftada bir kez saç maskesi kullanmayı ihmal etmeyin.

Doğru Ürün Kullanımı

Saç bakım ürünleri, şampuan, saç kremi, bakım yağları kullanırken doğru ürünler kullanmaya, kullandığınız ürünlerin saç tipinize uygun olmasına özen gösterin.