Kulvar

Sağlık Bakanlığı Harakete Geçti!

Sağlık Bakanlığı Harakete Geçti!
6.493 views
16 Ağustos 2019 - 10:30

Ali Emir bebeğin ölümüyle alakalı Sıhhat Bakanlığı harekete geçti. O gece hastanede nöbetçi görünen icapçı iki hekimin, yerlerine paralı “Samime” isimli yabancı uyruklu hekimi görevlendirdiği meydana çıktı

ki sene evvelce evlenen Sema-Emir Şahin ikilisinin 8 aylık bebeği Ali Emir’in ölümünün yankıları sürüyor. SABAH’ın evvelceki gün, “Bebeğim öldü, kim hesabını verecek” başlığının sonrasında aile, hem CİMER’e hem de Alo 184 İhbar Hattı’na ihmalleri bildirip sorumlularla alakalı tahkîkat yapılmasını istedi. İstanbul’da ünlü bir özel hastane zincirinin Halkalı’daki merkezinde 8 aylık Ali Emir bebeğin ölümüyle neticelenen ihmalde yeni ilerlemeler yaşandı. O gece hastanede nöbetçi görünen icapçı iki hekimin, yerlerine paralı “Samime” isminde yabancı uyruklu bir hekimi görevlendirdikleri belirlendi.

SAVCIYI 45 DAKİKA BEKLETTİLER
Çocuklarının ölümü üstüne hastaneye evvelceki gün sabah saatlerinde gelen nöbetçi savcının, raporları ve verdiği ilaçların yanı sıra oluşturulan tedaviyle alakalı bilgi istemesi üstüne ihmaller meydana çıktı. Halkalı’da tespit edilen özel hastaneye gelen savcıyı aşağı yukarı 45 dakika bekleten görevliler, hekimların hastaneye gelmesini bekledi. Savcılık, çalışma izni olmayan, parayla nöbet tutan yabancı uyruklu hekim ve görevli hemşireleri ifadeye çağırdı. Öte yandan Sıhhat Bakanlığı ve İl Sıhhat Müdürlüğü olayla alakalı harekete geçti. Şahin ailesi, şimdi sorumlularla alakalı suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Baba Emir Şahin, “O akşam görevli kim varsa adlarını yazılı verin dedik. Onu da vermediler. Yapılan işlemlerin hiçbiri doğru düzgün sisteme de girilmemiş. Muhatap bulamadık. İşletme müdürü, ‘Gerekli açıklama yapılacak’ diyerek bizi oyaladı. Oğlumun ölümüne sebep olanlardan adalet önünde hesabını her

AŞIRI İLAÇ YÜKLEMESİ BÖBREKLERİ ZORLAMIŞ
İsminin açıklanmasını istemeyen bir çocuk hekimi, konuyla alakalı şunları söyledi: “Küçük yaşta çocuklara bu kadar ilaç yüklemesi değişik komplikasyonlara niçin olur.
Yapılan işlemlerin hekimin kontrolünde olması en doğrusu.
Kesin netice otopside çıkar. Fakat çocuğun yaşının ufak olması, aşırı ilaç yüklemesinden ötürü böbreklerin ciddi riskle karşılaşması mühim bir ihtimal.”?

İSMİNİN açıklanmasını istemeyen bir çocuk hekimi, konuyla alakalı şunları söyledi: “Küçük yaşta çocuklara bu kadar ilaç yüklemesi değişik komplikasyonlara niçin olur. Yapılan işlemlerin hekimin kontrolünde olması en doğrusu. Kesin netice otopside çıkar. Fakat çocuğun yaşının ufak olması, aşırı ilaç yüklemesinden ötürü böbreklerin ciddi riskle karşılaşması mühim bir ihtimal.”türlü soracağım” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

BSthWS-Cq6kWmIwuu2T7QQsdrwIFHM_PrFaaNozzCzs