Kulvar Haber

Sahir Deep Web – Yerli Korku Filmi Konusu Fragmanı

Sahir Deep Web – Yerli Korku Filmi Konusu Fragmanı
30 views
25 Nisan 2019 - 14:19

Filmin Vizyon Tarihi

Türk yapımı korku filmleri arasına giren Sahir Deep Web filminin birçok yönden bazı korku filmleriyle benzediği noktalar görebilirsiniz. Yerli korku filmi anlayışını yansıtan yapımın oyuncu kadrosu ise köklü isimlerden oluşuyor. Yıllardır sinema ve televizyona emek vermiş oyuncuların karşımıza çıkacağı filmin vizyon tarihi ise 26 Nisan 2019.

Filmin Konusu

Filmin ismi ilk olarak Sahir olarak duyurulmuş. Fakat filmin içeriğinde de internetin bilinmeyen ve buz dağının görünmeyen kısmı olarak nitelendirilen Deep Web konusunda ciddi bir hikâye dönüyor. Haliyle filmin ismi revizyona uğramış ve güncellenmiş. Sahir Deep Web filminde bir kadının başından geçen olayların zincirleme olaylara dönüşmesi konu ediniliyor.

Meltem’in standarda yakın bir yaşamı ve uzun süredir süren bir birlikteliği vardır. Fakat sevgilisinden ayrılmasıyla birlikte hayatını gözden geçirmeye karar verir. Adeta bembeyaz bir sayfa açarak önüne bakmaya hazırlanan Meltem’in tekrardan sosyal anlamda bir özgürleşme süreci olur. Bu süreç zarfında da ister istemez hayatına yeni insanlar dahil olur. Her yeni insanın ona kattığı farklı yönlerle beraber kendi potansiyelinin farkına varmaya başlar. Ters giden şey ise içerisinde karşı koyamadığı bir gücün olduğunu hissetmesidir. İlk etapta kulağa hoş gelse de içerisindeki bu gücü doğru düzgün kontrol edemediği sürece başına bela olacağı su götürmez bir gerçektir.

Dolayısıyla Sahir Deep Web filminde büyü ve Deep Web arasında ince bir çizgi yaratıldığını göreceğiz. Filmin bu anlamda klasikleşmiş Türk yapımı korku filmleriyle ayrıştığını düşünmek mümkün. Yıllar önce bilgisayarlarla büyüler arasındaki ilişki üzerine kurgulanmış korku senaryoları bundan muaf tutulabilir.

Filmin Oyuncuları

Sahir Deep Web filminde çok sayıda tanıdık simanın rol aldığını söylemiştik. Bunlar arasında Sinan Bengier, Tahsin Taşkın, Tevfik İnceoğlu, Zeynep Satır, Sebahat Adalar, Satılmış Yıldırım ve Melda Yazgı gibi önemli oyuncular var. Yani bir bakıma Türk sineması için değerli başrolleri bir araya topladığını söyleyebiliriz. Senaryosunda Yağmur Caner ile Zahid Çetinkaya ortak çalışmış. Yönetmenliği üstlenen Berk Aygül ise Sahir Deep Web filmiyle korku filmi seven kitleyi memnun etmek için ciddi bir çalışma ortaya koymuş.