Kulvar Haber

Şampiyonlar – Champions – vizyon tarihi, konusu, oyuncuları ve fragmanı

Şampiyonlar – Champions – vizyon tarihi, konusu, oyuncuları ve fragmanı
7 views
02 Mayıs 2019 - 12:41

Türkiye’de Şampiyonlar ismiyle vizyona girecek olan Champions filminin Meksika ile İspanya tarafından üretildiğini söylemeliyiz. Bu yüzden orijinal isminin Campeones olduğunu görmekteyiz.

Vizyon Tarihi

Vizyon tarihi 3 Mayıs 2019 olarak kesinlik kazandı. Komedi ve dram türlerini bir spor dalı üzerinden işleyecek olan filmin Goya’da en iyi film ödülünü kaptığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Şampiyonlar konusu

Şampiyonlar filminin daha önce farklı varyasyonlarına denk gelmiş olabilirsiniz. Pek umudu olmayan bir takımın başına gelen başarılı bir hoca ile yıldızı parlayan yeni bir takım fikri pek çok dizi ve filme ilham oldu. Bu kez biraz daha dramatik bir hikâye söz konusu olacak. Engellilerden oluşan bir basketbol takımına koçluk yapmak zorunda olan bir yardımcı antrenörü izleyeceğiz.

Kamu hizmeti cezasına çarptırılan ve mahkeme sonucuna göre 90 günlük süre zarfında engellilerin basketbol koçluğunu yapmak zorunda kalan Marco’nun ilgi çekici bir hikâyesi var. Hayatı kibirden ibaret olan bir adam için böyle bir cezanın gayet makul olduğu aşikâr. Kendisinin bu cezaya çarptırıldığı an itibariyle büyük bir kişisel gelişime uğrayacağı ise tartışmaya kapalı.

Şampiyonlar konusu
Şampiyonlar konusu

Zihinsel engellilerin yaşamın her alanında var olabileceğine ilişkin sosyal mesaj içeren filmin ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. Çünkü ilk etapta ne yapacağını asla kestiremeyen Marco bile yeni takımıyla büyük bir başarıya uzanan yola çıkmış olacak. Bu yolda Marco ile zihinsel engelli basketbol takımı arasındaki bağın kopmayacak bir zincire dönüşmesini izleyeceğiz.

Şampiyonlar filmi ile hem izleyen kitleye hem de hayatını biraz daha kolaylaştırma fırsatı bulacağımız engelli dostlarımıza büyük bir armağan sunulmuş olacak.

Oyuncu kadrosu

Şampiyonlar filminin oyuncu kadrosunda Athena Mata, Juan Margallo, Javier Gutierrez, Itziar Castro, Sergio Olmo, Jose de Luna ve Jesus Vidal yer alıyor. Yönetmen koltuğunda oturan isim ise Javier Fesser oluyor.
Kendisini filmin senaryo kısmında da gördüğümüz için hem senaristliğini hem de yönetmenliğini değerlendirme fırsatı yakalayacağız. Ancak senaryoda David Marques ile birlikte çalıştığını da es geçmemek gerek.

Filmin Türkiye’de 3 Mayıs 2019’da sinemalardaki yerini alacağını hatırlatalım. Şampiyonlar ile beraber hayata farklı bir perspektiften bakabilmek mümkün olacak gibi duruyor.

Şampiyonlar Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=mC6uwP8U2Uk