Kulvar Haber

“Sarayburnu Fatihleri” denizle buluştu

“Sarayburnu Fatihleri” denizle buluştu
14 views
07 Haziran 2020 - 13:04

Fatih Sarayburnu’nda uzun yıllardır yaz kış demeden denize giren ‘Sarayburnu Fatihleri’ iki buçuk ay sonra denizle buluştu. Yaklaşık 150 kişilik gruptakiler zaman zaman sosyal mesafe kurallarını hiçe saydılar.

Kendilerini ‘Sarayburnu Fatihleri’ olarak adlandıran yaklaşık 150 kişilik bir grup, Sarayburnu Sahili’nde toplandı. Normalleşme dönemine geçişle birlikte ilk kez toplanan grup sahilde önce kavurma ve tatlı yedi, daha sonra denize girdi. Grup üyelerinden bazılarının zaman zaman sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

“KORONA VİRÜS YÜZÜNDEN EVDE KAPALI KALDIK”

Grup üyesi Yüksel Sönmez, ” Biz burada yaklaşık 150 kişilik bir grubuz, biz ‘Sarayburnu Fatihleriyiz’. İki buçuk aydan beri evdeyiz. Corona virüs yüzünden evlerde kapalı kaldık. İki buçuk ay sonra kendimizi denizde bulduk. Bunun keyfini sürüyoruz ve yüzmeyi de çok özledik. Bugün de burada toplanmamızın amacı bütün yüzme camiasındaki arkadaşlarımızı davet ettik, 150 kişi yüzücü arkadaşımız buraya geldi. Bize has Sarayburnu kebabı dediğimiz bir yemeği yapıyoruz burada bir ikramımız var bu ikramı da bütün yüzücü arkadaşlarımıza verdik. Bir arkadaşımızda 10 kilo tatlı getirdi onu da arkadaşlara dağıttık” dedi.