Kulvar Haber

Sakarya şehitlerine son görev

Sakarya şehitlerine son görev
11 views
10 Temmuz 2020 - 21:14

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde patlayıcıların intikalleri sırasında yaşanan patlamada şehit olan 3 asker memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı. Şehit Uzman Onbaşı Fatih Manga’nın cenaze törenine içişleri Bakanı Soylu da katıldı.

Afyonkarahisar İmaret (Gedik Ahmet Paşa) Camiinde kılınan cenaze namazının ardından kortej eşliğinde Hava Meydan Şehitliğine getirilen Jandarma Uzman Onbaşı Fatih Manga’nın cenazesi burada düzenlenen törenle toprağa verildi.

Manga’nın defin törenine İçişleri Başkanı Süleyman Soylu da katıldı. Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Fatih Manga, özgeçmişinin okunmasının ardından dualar eşliğinde toprağa verildi.

Soylu tarafından aileye teslim edildi
Şehidin tabutuna sarılı Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından aileye teslim edildi.

Futbol sahasında cenaze töreni

Şehit Uzman Jandarma Kademeli Çavuş Mesut Yazar’ın cenazesi, memleketi Manisa’nın Alaşehir ilçesinde toprağa verildi. Şehidin annesi Fatma, babası Mehmet ve kardeşi Cihan Yazar, gözyaşlarına boğuldu. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de şehidin yakınlarına başsağlığı diledi.

Şehit için Uluderbent Mahallesi futbol sahasında COVID-19 önlemleri altında İl Müftüsü Mustafa Soykök tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Şehidin naaşı, Uluderbent mezarlığında toprağa verildi.

Eşi ve çocukları gözyaşlarına boğuldu

Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz (40) için de memleketi Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Rüstempaşa Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ile diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, şehidin babası ve asker kıyafeti giyen eşi ile çocukları 14 yaşındaki Basri ve 9 yaşındaki Alper Akgöz, tabutun önünde bulunan şehidin fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü.

İlçe Müftüsü Ayhan Okur’un kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Eski Şehir Mezarlığı’na defnedildi.

Öte yandan, Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi bünyesinde bulunan yaklaşık 30 balıkçı, kayıklarına bayrak asıp siren çalarak, şehit için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.