Kulvar Haber

Şehit Teğmen son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Teğmen son yolculuğuna uğurlandı
37 views
27 Haziran 2020 - 16:16

Şehit piyade Teğmen Yunus Gül, memleketi Adıyaman’da son yolculuğunu uğurlandı. Cenaze töreninde 2 aylık oğlu Metehan ile konuşan şehit eşinin sözleri herkesi gözyaşlarına boğdu.

Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Yunus Gül’ün naaşı, memleketi Adıyaman’da toprağa verildi.

Adıyaman Yeni Mezarlık morgundan alınan 29 yaşındaki Gül’ün Türk bayrağına sarılı naaşı, Yeni Mezarlık Camisi’ne getirildi.

Göz yaşları sel oldu 

Protokol üyeleri, şehidin eşi Hülya, annesi Rukiye ve babası Ali Gül ile diğer yakınlarına taziyelerini iletti.

Baba Ali Gül’ün metanetini kurduğu törende şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

“Oğlum, babasını gördü”

Şehidin eşi Hülya Gül, cenaze töreni öncesinde 2 aylık oğlu Metehan Gül ile konuşurken “Benim kalp gözüm açık değil sen gördün mü babayı? Baba sana ne dedi? Oğlumun kalp gözü açık, o babasını gördü.” ifadesini kullandı.

Şehitliğe defnedildi

İl Müftüsü Mehmet Taşcı’nın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Yeni Mezarlık’taki şehitliğe defnedildi.

örene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Ahmet Aydın, Yakup Taş, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.