Kulvar Haber

Seninle Başım Dertte – En Liberte – The Trouble with You -Filmi

Seninle Başım Dertte – En Liberte – The Trouble with You -Filmi
14 views
25 Nisan 2019 - 14:33

En Liberte ismiyle Fransa’da duyurulan filmin Türkiye’de vizyon tarihi açıklandı. Ülkemizde Seninle Başım Dertte ismiyle vizyonda olacak filmin orijinal ismi de The Trouble with You olarak biliniyor. Komedi ve dram türlerinin müthiş bir ahenkle karşımıza çıkacağı filmin gösterimi için 26 Nisan 2019 tarihi bekleniyor. Üstelik filmin suç temasını da içerisinde barındırdığını belirtmeden geçmeyelim.

Filmin Konusu

Yvonne ve Santi çiftinin üzerine kurgulanmış bir senaryo gibi gözükse de aslında ana kahramanın Theo olduğunu söylemek mümkün. Seninle Başım Dertte filminde babasını kaybetmiş bir çocuğun hayata bakış açısını göreceğiz. Tabi ki burada anne Yvonne’nin olaylara müdahalesi ve oğlu ile babası arasındaki bu kıymetli bağı koruması önem arz ediyor.

Öncelikle bir polis memuru olarak son derece saygın bir meslek kariyerini geride bırakıp hayatını kaybeden Santi’den bahsetmek gerek. Santi’nin ölümü meslektaşları, ailesi ve yakın çevresi tarafından büyük bir üzüntüyle karşılandı. Elbette ki oğlu Theo kadar kimsenin üzülmesine imkân yoktu. Çünkü Theo için gerçek bir süper kahraman var ise o da babasıydı. Ancak ölümüyle beraber bazı sırların açığa çıkması ve Santi’nin aslında o kadar masum bir hayat yaşamadığının öğrenilmesi ilginç olayların yaşanmasına sebep oldu.

Yvonne ise oğlu Theo’nun baba figürüne karşı olan kati inancını kırmamak için tüm bu açığa çıkan olayları örtbas etmeye çalışacak. Çünkü Theo bir noktada onun oğlu ve onun için yapamayacağı hiçbir şey yok. Dramatik bir hikâyenin bir an için komediye dönüştüğü noktanın burada başladığını söyleyebiliriz. Seninle Başım Dertte filmi herkesi içerisine çekebilecek bir bütünlükle vizyonda olacak.

Filmin Oyuncuları

Seninle Başım Dertte filminde izleyeceğimiz başrollerin pek çoğuna aşinayız. Özellikle karakter oyunculuğu noktasında önemli isimler var. Damien Bonnard, Vincent Elbaz, Audrey Tautou, Adele Haenel ve Pio Marmai bunlar arasında gözden kaçmıyor. Sizi içerisine çekecek olan senaryonun Benjamin Charbit ve Pierre Salvadori tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Ek olarak senaryoda da katkısı büyük olan Pierre Salvadori’nin yönetmen olarak performans sergilediği de dikkatimizi çekiyor. Seninle Başım Dertte filmini gerek dram gerekse komedi formatıyla izlememize günler kaldı.