Kulvar Haber

Şeytan Göz – Demon Eye vizyon tarihi, konusu ve fragman

Şeytan Göz – Demon Eye vizyon tarihi, konusu ve fragman
57 views
02 Mayıs 2019 - 13:58

Demon Eye filminin Türkiye için Şeytan Göz ismiyle vizyona gireceği açıklandı. Film için vizyon tarihi içinse 3 Mayıs 2019 işaret ediliyor. Filmin korku türünü kapsayan ve izleyiciye kendi hayatındaki acılardan pay biçerek beyin fırtınası yaptıran bir senaryoya sahip olduğunu görmekteyiz. Özellikle bu yönüyle standart korku öğeleri dışında da izleyiciyi kilitleyebileceğine inanıyoruz.

Şeytan Göz konusu

Şeytan Göz filminin konu itibariyle hepimizi içine çekebilecek bir yapısı var. Babasını yeni kaybeden ve bu olayın şokunu halen daha atlatamamış genç bir kadınla karşılaşacağız. Filmin tüm hikâyesi ise kadının babasının ölüm sebebini bulmaya çalışmasına dayanıyor. Tabi ki tüm olaylar bununla başlamıyor. Anlam veremedikleri şekilde yaşamını yitiren babanın ardından genç kadının ilk durağı köyde yaşadıkları ev oluyor.

Düşüncesine göre babasının ölümüne sebep olan şey her ne ise ona dair bir ipucu bulmak mümkün olacaktır. Nitekim öyle de oluyor ve lanetli olduğunu tahmin ettiği bir muskayla karşılaşıyor. Bu muskayı ilk bulduğu andan itibaren kötü bir enerji almaya başladığı için kısa bir süre içerisinde farklı olaylar gelişiyor.

Kadının önünde iki farklı seçeneğin olmasına karşın o sadece birisini görüyor. Muskanın enerjisi ve gücü ona hayatta en çok istediği şeyi gerçekleştirme şansı tanıyor. Ancak bunun sonrasında yaşanabilecekler hakkında hiçbir fikrinin olmadığını da eklemek gerek. Şeytan Göz filminde kadın hayatı boyunca en çok isteyeceği şeyi gerçekleştiriyor.

Fakat bunun gerçekleşmesiyle birlikte iki iblisin hayatı boyunca kadına musallat olabileceği bir süreci başlatıyor. Artık hayatında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının bilincine varıyor. Fakat iş işten geçmiş olduğu için bununla yüzleşmekten başka çaresi kalmıyor. Babasının ölümünü araştırırken ani bir şekilde iblislerin karanlık dünyasının bir parçası oluveriyor.

Demon Eye oyuncuları

Demon Eye yani Şeytan Göz filminin başrolleri arasında gördüğümüz isimler Liam Fox, Kate James, Ellie Goffe, Jimmy Allen, Darren Day, Alannah Marie oluyor. Filmde yönetmen ve senaristin payının büyük olduğunu söylemeliyiz. Burada ise karşımıza tek bir isim çıkıyor. Hem filmin hikâyesini yazan hem de yönetmen koltuğuna oturan kişi Ryan Simons oluyor.

Şeytan Göz fragman