Kulvar Haber

SIFIR: Etkisiz Eleman – Yerli Komedi Filmi Fragman

SIFIR: Etkisiz Eleman – Yerli Komedi Filmi Fragman
23 views
25 Nisan 2019 - 14:41

Komedi dizilerinde ve filmlerinde sıkça gördüğümüz bir kadroyla çekilen yerli komedilere bir yenisi daha eklendi. SIFIR: Etkisiz Eleman filmiyle saf bir güldürü seansına hazırız. Keza vizyon tarihi 26 Nisan 2019 olarak açıklandı.

Filmin Konusu


SIFIR: Etkisiz Eleman filmi için konunun klişeleşmiş komedi filmleriyle özdeşleşeceğini düşünmek elbette ki mümkün. Bir noktada yine tek karakter üstünde yoğunlaşmış bir komedi filmi izleyeceğiz. Fakat bu kez hepimizin hayatına dokunan bir hadise söz konusu olacak. Hayatımız boyunca girdiğimiz sınavlardan beklediğimiz notun altında bir not aldığımız aşikâr. Ancak bu nota itiraz etmek en doğal hakkımız iken öğretmenin vereceği tepkiden ötürü bu davranışı sergileyemeyiz.

SIFIR: Etkisiz Eleman filminin konusu ise tam olarak bu olayı işliyor. Vecdi, 40 yaşında bir avukat olmasına rağmen hayatının hiçbir noktasında kendi hakkını bile savunamamaktadır. Aslında bu durum avukatlık mesleği için ciddi bir problem gibi gözükse de sosyal yaşamından kendi iç benliğine kadar uzanan bir psikolojik rahatsızlığa dönüşmüştür. Pasif bir hayatın insan sağlığı için önemli bir handikap olduğunu öğrendiğinde ise bir psikolog ile görüşmektedir.

Çocukluğuna kadar inen Vecdi için adeta bir aydınlanma yaşanır. Çünkü hayatını karartan bu pasifliğin tek sebebi matematik sınavında aldığı düşük not ve bu nota itiraz ettiğinde aldığı tepkidir. Psikolog tarafından Vecdi’nin tedavisi için önerilen tek yol ise kendisini tersleyerek notuna itiraz etmesine engel olan öğretmeni bulmaktan geçer. Vecdi, 25 yıl önce hayatını değiştiren hocasını bulmak için yola koyulur. Tek derdi ise düşük gelen notuna itiraz etmektir.

Filmin Oyuncuları


SIFIR: Etkisiz Eleman ile kendi hayatınızda da bu tip pasiflikleri fark ederek önlemler alabileceksiniz. Bu bağlamda diğer komedi filmlerinden kendisini sıyırmayı başarabilir. Onur Aldoğan tarafından yönetilen filmin senaryosunda Ömer Fikret Şen imzasını görüyoruz. Tabi ki başrollerin öneminden bahsetmiştik. SIFIR: Etkisiz Eleman filminin başrolleri arasında Orçun Kaptan, Ali Tanyeli, Birgül Ulusoy, Gökhan Tevek ve Volkan Kantoğlu ile karşılaşıyoruz. Özellikle sosyal medyada ve internet üzerinden ciddi bir kitleye ulaşarak farklı bir mizah yolu izleyen isimlerin filmde bulunması farklı bir renk katacaktır.