Kulvar Haber

Sihirli Oyuncaklar vizyon tarihi, konusu ve türkçe fragman

Sihirli Oyuncaklar vizyon tarihi, konusu ve türkçe fragman
18 views
08 Mayıs 2019 - 14:16

2019 yılının çocuk filmleri arasında yerini alan Sihirli Oyuncaklar filminin nihayet gösterime gireceğini söyleyebiliriz. Bu yıl itibariyle gösterime girmesine rağmen 2017 yılında yapımına başlanan bir animasyon filmi olduğunu vurgulamadan geçmeyelim.

Sihirli Oyuncaklar vizyon tarihi

Toys & Pets ismiyle yurtdışında da gösterimde olan filmin Türkiye için vizyon tarihi 10 Mayıs 2019 olarak sabitlendi. Fakat şimdiye kadar 22 Mart ve 3 Mayıs olarak iki kez ertelenmiş olan vizyon tarihi hakkında halen daha izleyicilerin emin olamadığına şahit olabiliyoruz. Çin yapımı animasyon filminin orijinal isminin Tea Pets olduğunu söyleyerek macera ile harmanlanmış bir animasyon olarak sunulacağını belirtelim.

Sürekli değişen vizyon tarihine rağmen çocuklar için güncel bir yapım olacağına inanıyoruz. Ayrıca ailecek izlenebilecek bir potansiyelde olmasından ötürü pek çok ailenin sinema salonlarını dolduracağı aşikâr.

Sihirli Oyuncaklar konusu

Filmin konusuna baktığımızda ise bir oyuncağın hayata olan serzenişi üzerine kurgulanmış olan senaryoyu görüyoruz. Nathan isimli oyuncağın diğer oyuncaklardan farklı olduğunu düşünmesiyle macera başlıyor.

Aslında bu noktada haksız olduğunu söylemek yanlış olur. Çünkü aynı oyuncak üreticisinin elinden çıkmasına rağmen diğerleri gibi suyla temas ettiğinde rengini bir türlü değiştirememektedir. Sihirli Oyuncaklar arasında olmasına rağmen bu renk değişikliği sorunundan ötürü kendisini eksik hisseder. Bunun sebebini bulmayı kafaya koyan Nathan için yardımcı olmaya hazır olan bir dostun varlığından da söz etmeliyiz.

Bir robot olan Timebot’un film boyunca Nathan’ın en büyük destekçisi olduğunu göreceğiz. Çok sayıda oyuncak ve evcil hayvanla karşılaşacakları uzun bir yolculuğa çıkan ikilinin aklındaki sorular gayet nettir. Fakat Nathan için hayatını değiştirecek cevapları bulmak çok kolay olmayacaktır.

Seslendirmen kadrosu

Animasyon filmlerinin seslendirmen kadroları hepimiz için önemli olmuştur. Gerek çocuklar gerekse yetişkinler aşina olduğumuz seslere önem veriyoruz. Film için seslendirmen kadrosu ise Guanlin Ji, Shi Lei ve Yuan Zeyu gibi Uzakdoğu için önemli isimleri barındırıyor. Filmin senaryosunda Gary Wang imzasını görüyoruz. Yönetmenliği de kendisinin üstlendiği Sihirli Oyuncaklar filmiyle hem çocukları hem de yetişkinleri beyazperdeye davet ediyor. Dostluk, paylaşım, araştırma ve bilhassa özveri üzerine çocuklara ders niteliği olabilecek bir yapım olarak görülüyor.

Sihirli Oyuncaklar türkçe fragman