Kulvar Haber

Şişli’de DSP ve AKP’nin Oy Toplamından Daha Çok Oy Alacağız

Şişli’de DSP ve AKP’nin Oy Toplamından Daha Çok Oy Alacağız
23 views
20 Mart 2019 - 12:10

CHP Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin, “Şişli’de DSP ve AKP’in oy toplamından daha çok oy alacağız.

CHP’li seçmen, oyunu başka partiye yönlendirmeyecek” diyerek iddiasını ortaya koyuyor.  Keskin’in en ilginç projesi ise, Şişli Kent Kart sahibi olanların atıklardan puan toplayıp, bu puanlarla alışveriş yapacak olması…

CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin
CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin

CHP Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin, kulvar.com.tr’ye konuştu. Seçmenlerinden ‘Komşularım’ diye bahseden 65 yaşındaki Keskin’in sloganı, ‘Eşit Hizmet, Temiz Siyaset’…

Atatürk Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümünden mezun olduktan sonra bir dönem öğretmenlik yapan Ardahanlı Keskin, Şişli Belediyesinin şu an maaşları bile ödeyemeyecek duruma geldiğini öne sürerken, deneyimli bir mali müşavir olarak belediyenin bütçesini en iyi şekilde yöneteceğinin sözünü veriyor.

Şişli Belediyesi Şu An Maaşları Ödeyemez Durumda

CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin: Şişli Şu An Maaşları Ödeyemez Durumda
CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin: Şişli Şu An Maaşları Ödeyemez Durumda

Keskin’e göre, Şişli’nin en önemli sorunu, ‘rant’.  Keskin, “Şişli’de senelerdir rant problemi var. Şişlililer aşırı betonlaşmadan dolayı, tabir yerindeyse, gökyüzüne hasret kaldılar. Şu an ülkenin en zengin belediyesi olması gereken belediyemiz maaşları ödeyemez durumda.

Deneyimli bir mali müşavirim. İki konuda mütevazi olamayacağım. Hazırlayacağımız Katılımcı Bütçe ve Mahalle Öncelikli Bütçe programı ile 5 yılın sonunda ‘Şişli Belediyesi’nin bütçesi hiç bu kadar iyi yönetilmemişti’ diyecekler” şeklinde konuşuyor.

“CHP Seçmeni Oyunu Başka Partiye Yönlendirmeyecek”

Tüm rakiplerini ciddiye alan bir siyasetçi olduğunun altını çizen Keskin, “Anketlerde açık ara öndeyiz ama Şişli’de CHP için bu sonuç yeterli değil. Şişli’de, DSP ve AKP’nin toplamından daha fazla oy alacağız. CHP seçmeni neyin ne olduğunu çok iyi görüyor ve oylarını başka bir partiye yönlendirmeyecek. Kimse CHP seçmeninin gerçekleri görmediğini sanmasın.

CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin: CHP Seçmeni Oyunu Başka Partiye Vermeyecek
CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin: CHP Seçmeni Oyunu Başka Partiye Vermeyecek

Ama kendilerini kandırmak istiyorlarsa, bu onların bileceği iş. Siyaset tutarlılık gerektirir. Bir partiye gönül verdiyseniz o partinin kararlarına saygı duymalısınız. Parti sizin istediğiniz kararı verince iyi, istemediğiniz kararlar alınca kötü olmamalı. Bir dönem parti kurarak, öteki dönem parti değiştirerek yapılanlar ne benim siyasete bakışıma, ne de hayat anlayışıma uygun”  diyor.

“Afişlerimizi Parçalayıp Yırtıyorlar”

Kampanyalarına yönelik süregelen saldırıların olduğunu da işaret eden Keskin, “Afişlerimizi, pankartlarımızı biz taktıktan hemen sonra söküyor, parçalıyor, yakıyorlar. Çünkü etkili bir seçim çalışması yürütüyoruz, bundan korkuyorlar. Bizi yıldıramayacaklar, başarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin olacak” şeklinde konuşuyor.

“31 Noktaya 10 Bin Araç Kapasiteli Otoparklar Yapacağız”

Keskin’in öncelikleri arasında kendi deyimiyle ‘komşularının’ sorunlarını çözmek, hayatlarını kolaylaştırmak ve her mahalleye eşit hizmet ulaştırmak başı çekiyor. Keskin, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ekrem İmamoğlu ve uzman bir ekiple ilçemizin problemlerini masaya yatırdık. Öncelikle otopark ve yeşil alan azlığına dair çözüm bulduk. 31 noktaya 10 bin araç kapasiteli otoparklar yapacağız.

Bu hizmetten sadece Şişli’de yaşayan ve Şişli Kent Kart sahibi olan komşularımız faydalanabilecekler. Ayrıca İstanbul’da yeşil alan yoksunluğu konusunda ikinci sırada yer alıyoruz. Şişli’ye, iç bahçe düzenlemeleriyle 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandıracağız.”

“Sulukule ve Fikirtepe’deki Olumsuzluklar Asla Yaşanmayacak”

“Şişli’yi planlara uygun olarak geliştireceğiz. Kentsel dönüşüm uygulamalarında öncelik toplum refahı ve güvenliği olacak. Bu konuda ‘Yerinde Dönüşüm’ü benimsiyoruz. Hiç bir komşumuzu yerinden yurdundan etmeyeceğiz. Şişli’de, Sulukule ve Fikirtepe’deki olumsuzluklar bir daha asla yaşanmayacak. Olası bir kentsel dönüşüm sürecinin her aşamasında komşularımızın yanında olacağız.”

“40 Yıldır Şişli’de Uyuyor Şişli’de Uyanıyorum”

“40 yıldır Şişli’de uyuyor, Şişli’de uyanıyorum. Ekibimiz de Şişlili. Mahalle mahalle sorunları biliyoruz. Bildiklerimizle de yetinmiyoruz. Sorunlarla ilgili çok yönlü araştırmalar yaptırıyoruz.

25 mahallede yaşayan tüm komşularımızın eşit hizmet aldığı, temiz siyaset anlayışıyla ve kurulacak mahalle meclisleriyle katılımcı yönetim şeklinin hayat bulduğu bir Şişli hayalimiz var.”

“Taşan konteyner ve Çöp Kokusu Tarih Olacak”

“Komşularımız yatırım ve hizmet bütçesinde söz sahibi olacak. Komşularımızın istek, öneri ve şikayetlerini istedikleri yolla bize iletebildikleri ve bizim de en geç 48 saat içinde tüm başvuruları yanıtladığımız bir yazılım altyapımız olacak.

Sokakların, parkların temizliği, çöp toplama programı ve konteyner yetersizliğinden şikayet eden tek bir sokağımız bile kalmayacak. Uygun noktalarda, yeraltı konteynerleriyle rahatlama sağlayacağız. Akıllı Atık Toplama Sistemi’yle taşan konteyner ve çöp kokusu tarih olacak.”

“Atıkları Toplayanlar Puan Kazanacak”

“Şişli’de yaşayanlara özel ‘Şişli Kent Kart’ projemiz var. Kent Kart ile komşumuzun ekonomik destek aldığını kimse anlamayacak. Kazandığı parayı harcar gibi Şişli Kent Kart’ı kullanacak.

Yine bu kartla, geri dönüştürülebilir atıkları toplayan komşularımız kazandıkları puanları market alışverişinde, sinemada, hatta öğrencilere burs sağlamak için de kullanabilecek. Hem çevreyi koruyacaklar, hem de aile bütçesine katkı sağlayacaklar. Öte yandan 4 bin gencimize istihdam sağlayacak projelerimiz hazır.”

“Şişlide Tasarım ve Moda Müzesini Kuracağız”

“Türkiye’nin önde gelen modacıları ve tekstilcilerle birlikte Şişli Tasarım ve Moda Müzesi’ni kuracağız. Konfeksiyon ve hazır giyimin merkezi Şişli’de sektörü yeniden canlandıracağız. Genç tasarımcılar yetiştireceğiz. Şişli’den dünya markaları çıkaracağız. Ayrıca kültür- sanatın kalbi yine Şişli’de atacak. Mahallelerimizde atölyeler ve sanat etkinlikleri düzenleyeceğiz.”

“Şişli’yi Gastronomi Turizminin Parlayan Yıldızı Haline Getireceğiz”

“Şişli Mutfak Sanatları Okulu ile turizm ve yiyecek-içecek sektörlerinin ihtiyaç duyduğu insan kaynağını yetiştireceğiz. Lezzetler Festivali, yarışma ve etkinliklerle Şişli’yi gastronomi turizminin parlayan yıldızı haline getireceğiz.”

“İlçede Yaşayan İlçede Kazanacak”

“Şişli’de hizmet sağlayanlar ve bu hizmetlere ulaşmaya çalışanları internet üzerinde buluşturacak bir platform kuracağız. Şişli Hizmet Platformu ile ilçede yaşayan, ilçede kazanacak. Ulaşım masraflarından ve zamandan tasarruf edeceğiz. Ayrıca her mahallede en az bir kreş olacak.”

“Eşit Hizmet Temiz Siyaset”

“Eşit hizmet, temiz siyaset şiarıyla yola çıktık. Komşularımız, çözüm odaklı, onlarla iç içe yaşayan, dertlerini dinleyen bir belediye başkanlarının olmasını istiyorlar. Bu anlayışta olduğumuz için partiler üstü demokratik örgütlenmelerin de desteklediği aday olduk.

Biliyoruz ki, komşularımız da 31 Mart’ta ‘Şişli Hepimizin’ diyecek. Tüm komşularıma söz veriyorum, 1 Nisan’dan itibaren 25 mahallemizin her bir sokağında yaşayan çocuklarımızın yüzünde aynı gülümseme olacak.”

-Özlem YILMAZ Haberi-